in

Bahçesine Domuz Dadanan Çiftçiden Zararsız Çözüm

Ankara’da bahçesine domuz giren çiftçi, çareyi kurduğu ses sisteminde buldu. Bahçesinde 24 saat boyunca oyun havaları çaldığı sistemle domuzların istilasından kurtulan Ferhat Çolak’ın çiftçi komşuları da hayvanların bahçelerine verdiği zarardan korundu.

Ankara’nın Güdül ilçesinde tarımla uğraşan Ferhat Çolak, bahçesine giren domuzlar için ilginç bir yöntem buldu. Üzüm ve çeşitli meyveler yetiştiren çiftçi, bahçesine kurduğu ses sistemiyle domuzların girmesini engelledi. Bahçedeki ağaçlara hoparlör yerleştiren Çolak, çaldığı Ankara oyun havalarıyla bahçesini koruyor. Ferhat Çolak’ın kurduğu sistem komşularının da yüzünü güldürdü. Komşu çiftçiler de tarladan yükselen ses sayesinde yaban hayvanlarının bahçelerine verdiği zarardan korundu.

Bahcesine Giren Domuzlara Zarar Vermemek Icin Yasam Hakkina Saygili Cozum Uretti1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çolak, “Üzümlerimizi heder ediyorlar. Bunun için müzik koyduk. Onun sesiyle gelmiyor gece gündüz kendi kendine çalıyor. Geceleri beklememiz gerekiyor. Başka çare bulamadık. Bununla gelmiyor. 7 24 çalıyor. Sesten gelemiyor. Sesi kapattığımız gün ertesinde hemen geliyor. Komşularımızın da bahçelerini talan etti. Onlar da memnunlar. Bir ay iki ay önce koysak daha çok üzüm olacaktı. Müzik sayesinde domuzdan kurtulmuş oluyoruz. Hem müzik dinliyorlar, hem de korkudan gelmiyorlar” dedi. Kurulan sistemden memnun olan komşu çiftçi Fatma Akgül ise “Domuz sebzemizi çiğnedi. Bunu takalı rahatız. Müzikten gelmedi. Biz de bunlarla oyalanıyoruz. Bolu’dan köye döndük. Şimdi köye yerleştik. Bir haftadır onun sayesinde sebzemiz kurtuldu” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arpacay Mendereslerinden Kartpostallari Aratmayan Goruntuler

Arpaçay Menderesleri Her Mevsim Bir Başka Güzel

Hasta Kediyi Torbaya Koyarak Iste Boyle Caldilar 3

Hasta Kediyi Torbaya Koyarak İşte Böyle Çaldılar