in

Bahçesinde Bulduğu Yaralı Kuşa Kucak Açtı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Harita Mühendisi Rıza İlci, iki gün önce bitkin halde bulduğu sığır balıkçıl kuşunu evine alarak yaşamasını sağladı.

İlçede iki gün önce yoğun şekilde etkili olan yağmur ve rüzgar, yaban hayatı da olumsuz etkiledi. Hava şartlarından dolayı balıkçılgiller familyasına ait bir kuş türü olan ‘Sığır Balıkçıl’ kuşu da bitkin halde Rıza İlci’nin bahçesine düştü. Sabah işe gitmek için evde çıkan İlci, bahçesinde farklı bir kuş türü olduğunu fark ederek hemen koruma altına aldı.

Sigir Balikcil Kusuna Sefkat Eli 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gerekli Kontrollerinden Sonra Tekrar Doğal Ortamına Bırakılacak

Mühendis İlci, olumsuz hava şartlarından etkilenen kuşu eve aldığını belirterek, “2 gün önce şantiye gitmek için evden çıktığım sırada bitkin halde ve yağmurun altında kalmış farklı bir türden olan bu kuşu gördüm. Baktığımda hiçbir yerinde yara olmadığını gördüm ve eve getirdim. Kurulamasını yaptık, sıcak tuttuk ve eşimle beraber besledik. İnternette araştırdık, sığır balıkçıl kuşu olduğunu anladık. Bugün de Yüksekova Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünü arayarak haber verdik. Ekipler gerekli kontrollerini yaptıktan sonra tekrar doğal ortamına bırakacaklar” dedi.

Sigir Balikcil Kusuna Sefkat Eli 1

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Letonyada Vizonlarda Covid 19 Pozitif Cikti

Kürk Çiftliklerine Hapsedilen Vizonlarda Covid-19 Çıktı

Kopek Parkinin Sayilari Artiyor

Mamak’ta Köpek Parkı’nın Sayıları Artıyor