in

Bahçelerini Yüzlerce Kediye Yuva Yapan İyi Kalpli Öğretmen Çift

Ankara’da yaşayan öğretmen çift, evlerinin bahçesinde sokakta yaşayan dostlarımızı besliyor.

ankara-ogretmen-cift

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde yavru, hasta ve yaralı sokak kedileri ile köpeklerini evinin bahçesinde besleyen öğretmen çift, hayatlarını sokak hayvanlarına adadı. Meliha Hasanali Bostan Çubuk Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Adnan Demir (47), 5 yıl önce tayinle geldikleri ilçede sokak hayvanlarıyla ilgilenilmediğini, yaralı ve aç olanlara kendi imkanlarıyla yardım etmeye karar verdiklerini söyledi. Demir, bu nedenle de bahçeli bir ev aldıklarını ve evlerini sokak hayvanlarıyla paylaşmaya başladıklarını belirtti. Bahçelerine sokak hayvanları için kulübeler yapan çift, özellikle yavru ve hasta kedi köpekleri besliyorlar.

İlgilendikleri sokak hayvanlarının sayısının 20 ila 100 arasında değiştiğini anlatan Demir, birçok sokak hayvanını da sahiplendirdiklerini aktardı.

Demir, “Elimizden geldiğince sokak hayvanlarına bakıyoruz. Hastalandıklarında veterinere götürüyoruz, getiriyoruz. Şu anda bahçemizde 20-25 kedi var. Tabii bunlar bizim kedimiz değil dışarıdan gelenler. Mama, su buldukları için buraya geliyorlar.” dedi.

‘Sabah Yüzümüzü Yıkamadan Kedilerin Mamasına Koşturuyoruz’

Sabah daha kendi kahvaltılarını yapmadan kedilerin ve köpeklerin yiyeceklerini verdiklerini dile getiren Demir, “Eşimle birlikte sabah yüzümüzü yıkamadan kedilerin mamasına koşturuyoruz, sularını değiştiriyoruz. Onlar da vakitlerini biliyorlar ve o saatte toplanıyorlar. Onların yattığı yerleri temizliyoruz, çarşafları değiştiriyoruz. Bunlar faydalı hayvanlar, bunlar olmasa sokaklar fareden geçilmez, bunlar dengeyi sağlıyor.” diye konuştu.

Öte yandan, Çubuk Ortaokulunda Türkçe Öğretmenliği yapan Sevda Gökhan Demir (43), “Ödev konularımın içerisinde mutlaka hayvanlarla iletişim oluyor. Bazen öğrencilerimizi buraya davet ediyorum, onlara hayvanlarla ortamımızı gösteriyorum. Hayvan sevgisi çocukların gelişiminde çok önemli. Tavsiye ediyorum, herkes evine mutlaka hayvan alsın, baksın, beslesin. Mutlaka çocuklarına hayvan sevgisi aşılasın.” sözlerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eric Trump

Trump’ın Oğlu Antalya’da Geyik Vurarak Stres Attı!

izmit sıpa ö.ç

İzmit’te Bir Sıpa Başından Vurularak Öldürüldü!