in

Bağcılar’da Kütüphanenin Sevimli Misafiri “Paşa” Kedi

Bağcılar’da bir kütüphaneye sığınan Paşa isimli kedi, öğrencilerin hem dostu hem sırdaşı oldu. Paşa’nın en sevdiği şey ise kitapların arasına saklanmak

ABD’de bir kütüphanede yaşayan ve öyküsüyle rekor ilgi gören dünyanın en ünlü kedisi Dewey’in benzeri bir hayatı Paşa isimli kedi İstanbul Bağcılar’da yaşıyor. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesi‘ne 6 ay önce sığınan kedi, hem çalışanların hem de kütüphane müdavimlerinin ilgi odağı oldu. Sevimliliği ve uysallığıyla kısa zamanda kendini sevdiren kediye gençler, “Paşa” ismini verdi. Günün büyük bir kısmını kütüphane salonunda geçiren Paşa, bütün odaları dolaşıyor, masa masa geziyor ve boş bulduğu koltuğun üzerine uzanıp uyuyor.

kutuphane pasasi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

En sevdiği şeylerden biri ise raflardaki kitapların arasına saklanmak. Kütüphaneye gelenleri karşılayan Paşa, öğrenciler için hem iyi bir dost hem de bir sırdaş. Ona derdini anlatan da var mutluluğunu paylaşan da.

kedi pasa kutuphanenin maskotu oldu

Ders çalışan gençler, mola verdiklerinde Paşa’yla oynayarak keyifli dakikalar geçiriyor. Kütüphaneden başka gidecek yeri olmayan Paşa, zaman zaman sosyal medyada da yerini alıyor. Gençler Paşa’yla çektikleri fotoğrafları paylaşarak tüm dünyanın sevimli kediyi tanımasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dedektif gibi iz surup kopegini ezen surucuyu buldu

Dedektif Gibi İz Sürüp, Köpeğini Ezen Sürücüyü Buldu

capokopek

Yeditepe Üniversitesi’nin En Sevimli Mezunu, Minik Köpek “Çapo”