in

Bafra’da Çekilen ‘Sokak Köpekleri Bal ile Betty’ Filmi Vizyona Giriyor

Sokaktan alınıp sahiplenilen Bal ile Betty adında iki köpeğin yaşamını anlatan ‘Sokak Köpekleri Bal ile Betty’ filmi 3 Haziran’da vizyona giriyor.

balilebetty-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Samsun’un Bafra ilçesinde geçen yaz çekimleri yapılan, ‘Sokak Köpekleri Bal ile Betty’ isimli film 3 Haziran’da vizyona giriyor. Yazar ve yönetmen Fedai Çakır’ın, 5 serilik çocuk sinema filminin ilki olan ‘Sokak Köpekleri Bal ile Betty’nin çocuk oyuncuları da ilçeden seçildi.

Filmin yönetmeni Fedai Çakır yaptığı açıklamada, Bal ile Betty isimlerindeki iki sokak köpeğini oğlu ve kız arkadaşının sokaktan alıp eğittiğini anlattı. Sokaktan sahiplendikleri iki köpek üzerinde senaryo yazarak, bu köpeklerin hayatlarını film haline çevirdiklerini söyleyen Yönetmen Çakır, “Gerçek hayattan, sokaktan sahiplendiğimiz iki köpeğimizin hayatı bu. Bu filmimizi Bafra ilçemizde çektik ve dolayısıyla filmimizin fragmanını da Bafra’dan basına sunmak istedik” diye konuştu.

balilebetty-ajanimo3

Film çekimlerinin Bafra için daha uygun olduğunu söyleyen Çakır, şu bilgileri aktardı:
“Bafra ilçesinde, Bafra Belediyesi’nin yaptırmış olduğu bir hayvan barınağı var. Bu sebeple ilçede sokak köpeklerine çok oranla rastlamak mümkün. Çok güzel bir tarafı Bafra halkı ve esnafı bu köpeklere sahip çıkıyor. Bu hayvanları sevende var, sevmeyende var ama benim gözlemlediğim bu ilçede, sokak köpeklerine son derece iyi bakılıyor.”

Filmde rol alan Bafra’da yaşayan 39 çocuğa profesyonel oyuncular tarafından eğitim verildiğini anlatan Çakır, bu çocuklardan 3’ünün ana rolleri oynadığını söyledi.

balilebetty-ajanimo4

Sosyal medyada Bal ve Betty’nin sokak köpekleri olduğuna inanılmadığı şeklinde yorumlar yer aldığına dikkati çeken Çakır, “Golden’dan sokak köpeği olmaz diye düşünenler oluyor. Bu köpekler gerçekten sokak köpeği ve hiçbir film eğitimleri yok. Filmde, sevgiyle oynadılar” ifadelerini kullandı.

balilebetty-ajanimo5

Çakır, 3 Haziran’da vizyona girecek filmin çekimlerinin Samsun’un Bafra ilçesinde bir ayda tamamlandığını ifade ederek, filmin Eyüp Belediyesi’nin desteğiyle 27 Mayıs’ta İstanbul’da Vialand AVM Cinemaximum’da, Bafra Belediyesinin katkılarıyla Bafra’da galasının yapılacağını belirtti.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

adnanmemiş ajanimo1 e1464536575732

Tıp Doktorundan Yaralı Hayvanlar için Barınak

bursa ajanimo3 e1464536109627

Apartmanı Tavuk Kümesine Çeviren Aile