in ,

Badem Öksüz Kaldı

Geçirdiği kalp krizi sonucunu hayatını kaybeden Mustafa Koç’a, Badem’in biricik manevi babasına tüm hayvanlar adına rahmet diliyoruz.

mustafa koç badem (1)

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Badem’le geçirdiğim dakikaları anlatmaya kelimeler yetmez”

Koç Holding AŞ. yönetim kurulu başkanı, ünlü işadamı Mustafa Koç’tan bugün kötü bir haber geldi. Geçirdiği kalp krizi sonucu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Koç doğal hayatta bir çok insanın uzak durduğu sevimli hayvanlarla dostluğuyla mesleğindeki başarısı kadar söz ettirmişti. Kısa süre önce yaralıyken bulup tedavisini sağladığı, sonra da “evlat” edindiği Akdeniz foku Badem’i, 2500 metrekarelik yeni havuzunda ziyaret etmişti. Teknesiyle gittiği koyda Badem’le 2 saat yüzüp oynayan Mustafa Koç, onu bir çocuk gibi büyüttüklerini belirtmiş, “Karşımda bu kadar güzel ve akıllı bir hayvan bulacağımı düşünmemiştim. Bütün duygu ve arzusu insanlarla oynamak. Badem’le geçirdiğim dakikaları anlatmaya kelimeler yetmez” açıklamasında bulunmuştu.

mustafa koçbadem 2
“Badem’in vahşi bir hayvan olduğu unutulmamalı.”

Badem’in doğal ortama alışamayacağının anlaşılması üzerine hazırlanan projeye de destek veren Koç, “Gideceğini tahmin ediyorduk. Ancak, deniz sezonu açılınca Gökova Körfezi’nin çeşitli yerlerinde ve Datça sahillerinde görülmeye başladı. İnsanlar, ona bilinçli veya bilinçsiz olarak evcil hayvan muamelesi yaparak, oynamaya başladı. Kuyruğundan çekiştirip, kıyıya çıkarmak isteyenler, börek vermek isteyenler oldu. Bunların çoğu iyi niyetle yapılıyordu belki ama ‘Badem’in vahşi bir hayvan olduğu unutulmamalı.’ Bir iki ısırma olayı oldu. Yüzerken, oynamak isterken zaman zaman insanların üzerine abanıyor. Panik yaratıyor. Bu nedenle, kendisini havuzda koruma altına almaya mecbur kaldık.” sözleriyle bu tür hayvanların vahşi olduğunun ve doğasına bırakılması gerektiğinin unutulmamasının gerektiğinin altını çizmişti.

mustafa koç badem 3

Doğal hayata oldukça önem veren ve o anları fotoğraflamayı seven Mustafa Koç, instagram hesabından bu sevgisini herkesle paylaşmıştı. Vakit buldukça doğa ve hayvanlarla iç içe yaşayan Koç’u hayvan dostları ve sevenleri çok özleyecek. Biz de www.ajanimo.com ekibi olarak, tüm hayvanlar adına ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

mustafa koç inst 2

mustafa koç inst 3

mustafa koç inst 5

mustafa koç insta

mustafa koç inst

 

Yorum

Yorum Ekle
  1. Bademin nerede olduğu ve yaşayıp yaşamadığı bilinmiyor, sözde doğaya geri bırakmak için yapılan ve mustafa koçun finanse ettiği çalışmadan sonra geri bırakıldığında gitmedi, dayak yedi, hamile kaldı, bebeğini ölü doğurdu…

    http://dalalim.com/fok-badem-simdi-nerede/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gulerpinarbasi

Hayvan Gibi Sevmek 

sokak hayvanları için çalıyorlar 1

Sokak Hayvanları İçin Çalıyorlar