in

Bacakları Kesilen Yavru Köpek İstanbul’da Ameliyat Edilip, Protez Takılacak

Veteriner Doktor Bertuğ Çiftçi, “İleride rahat yaşayabileceği protez takıp, gezebileceği şekilde ayarlamaya çalışacağız” dedi.

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda bacakları kesilmiş halde bulunan yavru köpek İstanbul’da tedavi altına alındı “Düzensiz kesikler yok. Bu da bize insan tarafından yapıldığını gösteriyor” diyen Veteriner Doktor Bertuğ Çiftçi, “İleride rahat yaşayabileceği protez takıp, gezebileceği şekilde ayarlamaya çalışacağız” dedi.

bacaklari kesilen yavru kopek istanbulda ameliyat edilecek 3925 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“PROTEZ TAKIP, GEZEBİLECEĞİ ŞEKİLDE AYARLAMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

İstanbul Ataşehir’de bulunan havyan hastanesine getirilen küçük köpeğin tedavisine başlandı. Yavru köpek bugün ameliyata alınacak. Yavru köpeğin ameliyatına girecek olan Veteriner Doktor Bertuğ Çiftçi,  “Hayvanın muayenelerini yaptıktan sonra ayaklarının bandajları alındı ve ağrı kesici antibiyotiklerle, serumlarla desteklendi. Daha sonra hayvan yemek yemeye başladı. Bu iyi bir gelişmedir hayvan için. Bugün için de açıkta kalan yaraların tekrar revize edilerek ameliyata alarak onu ilerde rahat yaşayabileceği protez takıp, gezebileceği şekilde ayarlamaya çalışacağız” dedi.

bacaklari kesilen yavru kopek istanbulda ameliyat edilecek 3925 dhaphoto4

“BU GÖRDÜKLERİMİZ ARASINDA EN KÖTÜSÜYDÜ”

“15 günlük kritik bir sürecimiz var” var diyen Çiftçi, “Hayvanın durumu şu an kritik. İlk önce bizim için önemli olan hayvanın hayatta kalabilmesi. Daha sonra uzuvlarıyla alakalı  düşüncelerimizi hayvana uygulayacağız daha rahat bir hayat yaşayabilmesi için çabalayacağız.  Hastanemize her gün insanlar tarafından darba uğrayan travmaya uğrayan hayvanlar gelmekte. Rutinde yaşadığımız bir olay maalesef ülkemizde şiddet hat safhada. Ama bu gördüklerimiz arasında en kötüsüydü. Biz de şok olduk ilk anda ama daha sonra elimizden geleni yaptık .Ameliyat için hayvanın röntgenleri çekildi. Hayvanın tam olarak probleminin ne olduğu tespit edildi. Nerelerde nasıl kesiklerin oluştuğu, kemiklerin ne kadar zarar gördüğü tespit edildi. Bizim yapacağımız ameliyat hayvanın ileride protez olabilecek şekilde uzuvlarını koruyacak şekilde bir operasyon gerçekleştirmek amacımız” diye konuştu.

bacaklari kesilen yavru kopek istanbulda ameliyat edilecek 3925 dhaphoto7

“İNSAN TARAFINDAN YAPILDIĞINI GÖSTERİYOR”

“Tabii ki de hayvanın bu operasyonu kaldırabilmesi de önemli” diyen Bertuğ Çiftçi, “Şu an ameliyata girebilecek durumda. Hayvandaki yaralara bakıldığında kesici bir aletle düz kesiklerin oluştuğu belli. Burada bizim düşüncemiz kemikleri kırabilecek tarza balta gibi aletler olabileceği. Düzensiz kesikler yok. Bu da bize insan tarafından yapıldığını gösteriyor” dedi.

Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Yasin Yılmaz, vahşeti yapanların bir an önce yakalanmasını istedi.

bacaklari kesilen yavru kopek istanbulda ameliyat edilecek 3925 dhaphoto2

 

Sakarya’da Vahşet! Yavru Köpeğin Bacakları ve Kuyruğunu Kesip Ormana Attılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilimsel araştırma için verici takılan leylek

Bilimsel Araştırma İçin Verici Takılan Leylek, 2300 Euro Telefon Faturası Getirdi

yolkenarindauyuyankopeginustuneasfaltdoktuler 1

Hindistan’da İşçiler, Yol Kenarında Uyuyan Köpeğin Üstüne Asfalt Döktü!