in

Babalar Günü Tarihçesi! Babalar Günü Ne Zaman Kutlanır?

Babalar günü ne zaman kutlanır Babalar günü 2021 yılında hangi gün kutlanacak? Hayvanlar aleminin en sadık hayvanları kimler? İşte 2021 Babalar günü tarihi ve daha fazlası.

Babalar Günü dünyanın birçok ülkesinde geleneksel olarak her haziran ayının üçüncü haftasının pazar günü kutlanır. 2021 Babalar Günü 20 Haziran Pazar günü kutlanacak. İlk olarak 19 Haziran 1910’da kutlanan Babalar Gününün tarihçesini sizler için derledik.

sonora

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Babalar günü fikri 1909‘da Washington’da yaşayan ve Anneler Günü’nden ilham alan Sonoro Smart Dodd tarafından ortaya çıkarıldı. Sonoro Dodd’un babası Wılliam Smart bir Amerikan İç Savaşı gazisi idi.Eşi, altıncı çocuklarını doğururken vefat etmişti. Wılliam Smart hem yeni doğmuş bebeğini hem de diğer beş çocuğunu kendi başına Washington’un doğusundaki çiftlikte yetiştirdi. Sonora babasının zamanında ne kadar büyük fedakarlıklar yaptığını fark etti ve babası için özel bir gün düzenlemek istedi. Babası Haziran’da doğduğu için ilk Babalar Günü’nün Washington Spokane‘de 19 Haziran 1910’da kutladı.1924’te Başkan Calvin Coolidge Babalar Gününü” desteklediğini açıkladı. 1966’da ise Başkan Lyndon Johnsonn, Haziran ayının üçüncü pazarını resmen “Babalar Günü” olarak ilan etti.

İnsanlık aleminde baba olmak nasıl kolay değilse, hayvanlar aleminde de baba olmak kolay değil. Sizler için hayvanlar aleminin en sadık babalarını derledik.

İşte O Babalar :

#Denizatı

Çiftleştikten sonra dişiler, erkeğin yumurta kesesine yumurtalarını bırakırlar, burada döllenecek ve doğum yapana kadar onlara bakacaktır! Torbanın kendisi de büyüleyici. Erkekler yumurtaların etrafındaki ortamı kontrol eder, kan akışını, tuz konsantrasyonlarını ve oksijen seviyelerini sürdürmenin yanı sıra bebeklerine besin sağlar.

denizati

#İmparator penguenler

İmparator penguenler – en sadık babalarından biri. Dişi tek yumurtasını bıraktıktan sonra, onu kuluçka kesesine sokan ve balık avına çıkarken ılık ve buzdan uzak tutan erkeğe verir.

imparotor penguenler

#Kurtlar

Koruyucu ve oyuncu olan erkek kurtlar, yavrularını korumak ve beslemek, öldürmelerini paylaşmak ve tehditleri önlemek için her şeyi yapacaklardır. Yeterince büyüdüklerinde, erkekler yavrularına yaşam becerilerini öğretmede ve aileye yerleşmelerine yardımcı olmada büyük rol oynarlar.

wolf

#Marmosetler

Babanın omzuna oturmak eğlenceli, değil mi? Bebek marmosetler için bu normdur. Babalarının sırtında her yere giderler. Yine de tüm marmoset babaları eşit değildir; bazıları diğerlerinden daha iyidir.

marmosetler

#Kertenkele

Erkek kertenkeleler de yeri geldiğinde dişisi sıcak kucağında uyusun diye tellere ters tutunarak onun böyle rahat olmasını sağlarlar.

kertenkele

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masumlara Kucak Acan Kivanc Tatlitug ve Basak Dizer Cifti Hayvan Haklari Savunucularinin Yaninda Olmaya Devam Ediyor2

Masumlara Kucak Açan Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer Çifti Hayvan Hakları Savunucularının Yanında Olmaya Devam Ediyor

Sincanda kopekler Parkur ile Rehabilite Edilecek

Sincan’da Köpekler ‘Parkur’ ile Rehabilite Edilecek