in

Azra Kohen: Sokakta Beslediğim Hayvanlarla Yakın Temasta Olmak Beni Güçlendirmiş!

Çocukken sokak hayvanları ile olan yakın teması sayesinde hayatın kendisini bir sürü antikor ile ödüllendirdiğini söyleyen Azra Kohen, bir hayvanı beslemek istediğinde “Aman dokunma pistir! diyen bir annem olmadı. ‘Dokunduktan sonra sakın ellerini ağzına götürme, kesin yıka ki, hayvanda parazit varsa sana da geçmesin’  diye öğreten bir annem oldu. Annemin yaklaşımı sayesinde o hayvanlardan belirli dozlarda aldığım virüsler bedenime resmen aşı olmuş!” diyor.

Tüm dünyayı sarsan  Korona Virüsü, doğa ve  evcil hayvanlarla  arasına mesafe koyup yaban hayvanların hayatına müdahil olan insanların dünya için yarattığı büyük tehlikeden kurtulmanın yollarını ararken, bilim adamları doğa ve evcil hayvanlarla iç içe yaşayan insanların virüsler karşısında çok daha güçlü olduğunu açıkladı.

azra kohen

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

O kişilerde biri olan Fi, Çi ve Pi üçleme kitaplarının yazarı psikolog Azra Kohen,  çocukken sokak hayvanları ile olan yakın teması sayesinde hayatın kendisini nasıl bir sürü antikor ile ödüllendirdiğini şöyle aktarıyor:

BİR SÜRÜ VİRÜSLE SAVAŞMIŞ VE SAVAŞI KAZANMIŞ BİR BEDENİM VARMIŞ

“Yer İtalya, hamileyim, kontrole gitmişim. Doktor, beni görünce merakla sordu; ‘Kızım sen çocukken nerede yaşadın?’ diye sordu.  Sorunun ne anlama geldiğini anlamadığımı söyleyince, kanımdaki antikorun fazlalığından, buhran çıksa kanımın aşı olarak kullanılacak seviyede bir sürü farklı virüs ve bakteri için antikor üretmiş olduğumdan,  kardiyovasküler sistemimin alerjik reaksiyonları yenecek halinden, kan basıncımın ne kadar düşük olduğundan ve bunun damarlarıma nasıl güç vermiş olduğundan, sokakta pislik yesem sarsılmayacağımdan, hamileyken bile dünyanın her yerinde istediğim gibi rahat edeceğimden bahsetti.
Avrupa’da pek görülen bir durum değilmiş bu. İnsanların kanı hiç geçirmedikleri hastalıklardan uzakta oldukça sadeymiş. O gün tahlillerime baktım, bir sürü virüs ile savaşmış ve savaşı kazanmış bir beden de ne varsa bende de varmış, fark ettim.”

Neden acaba diye düşünmeye başladığını söyleyen Azra Kohen, araştırmaya başlamış. Sonunda anlamış ki bunun sebebi hayvanlar!  Azra Kohen devamını şöyle anlatıyor.

DOKUNMA DİYEN DEĞİL,DOKUNDUKTAN SONRA  ELİNİ YIKA DİYEN BİR ANNEM VARDI

“Çocukken sokak hayvanları ile olan yakın temasım sayesinde hayat beni bir sürü antikor ile ödüllendirmiş! Ciddi söylüyorum, sokakta beslediğim hayvanlarla yakın temasta olmak beni güçlendirmiş! Bir hayvanı beslemek istediğimde ‘aman dokunma pistir!’ diyen bir annem olmadı. ‘Dokunduktan sonra sakın ellerini ağzına götürme, kesin yıka ki, hayvanda parazit varsa sana da geçmesin’ diye öğreten bir annem oldu. İşte annemin yaklaşımı sayesinde o hayvanlardan belirli dozlarda aldığım virüsler bedenime resmen aşı olmuş!
O zaman anladım, dünyanın ücra köşelerine seyahat ederken hastalanan bir sürü arkadaşımın yanında neden bana hiçbir şey olmuyordu… çünkü hayvanlara olan sevgimin karşılığını sağlık olarak vermişti hayat.”

Azra Kohen, kendi çocuğunu da annesinin onu büyüttüğü gibi büyütüyor. Oğlu Baruh’un, köpekleri Pika ve Yoda ile geçirdiği keyifli anlarını zaman zaman instagram hesabında paylaşıyor.

Yorum

Yorum Ekle
 1. Çocukluğumdan beri
  kedi/köpek beslerim severim.
  Hayatım boyunca ;
  2-3 kez nezle,
  2 kez de grip oldum.
  *
  Ama hiç biri beni yatıramadı.
  Başım bile ağrımadı.
  Ateş yok.
  1 belki 2 gün burnum aktı biraz.
  *
  Hiç grip aşısı olmadım.
  *
  41 yıl aradan sonra geçen sene ,
  grip olur gibi oldum ,
  ama ikinci gün kayboldu gitti.
  *
  Ben bilimsel olarak
  bu konularda bilgili değilim.
  .
  Ama ilgisi olabilir
  diye de düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Prof. Dr. Onmaz Korona Virüsün Türler Arası veya Köpekten Köpeğe Aktarımı Bilimsel Olarak Düşük Bir Varsayım öç

Prof. Dr. Onmaz: “Korona Virüsün Türler Arası veya Köpekten Köpeğe Aktarımı Bilimsel Olarak Düşük Bir Varsayım”

orhan kural

Prof.Dr.Orhan Kural: Yıllardır Hayvanlara İşkence Yaptık, Şimdi Virüsten Niye Korkuyorsunuz?