in ,

Azerbaycan’da Sokakta Yaşayan Köpeklere TOPLAN Kıyımı Devam Ediyor!

Azerbaycan’ın Bakü şehrinde çekilen ve sosyal medyada hızla yayılan görüntüler, sokakta yaşayan evsiz hayvanlara Haydar Aliyev Vakfı tarafından finanse edilen TOPLAN (Sahipsiz köpekler bakım merkezi) isimli kurum çalışanlarının zulmünün devam ettiğini ortaya koydu.

Devlete ve millete hizmet etmesi gereken yöneticilerin yaşam hakkına saygıdan yoksun olduğu ve milletin çok gerisinde kaldığı Türk ve müslüman coğrafyalarda barbarlık devam ediyor. Yaşam kalitesi açısından dünyanın geri kalmış ülkeleri arasında yer alan lham Aliyev yönetimindeki Azerbeycan’da, devlete adına hizmet eden memurlar, millete rağmen sokakta yaşayan yetişkin ve yavru köpekleri işkence ederek topluyor. Azerbaycan‘ın Bakü şehrinde çekilen ve yürek sızlatan görüntülerde, Haydar Aliyev Vakfı tarafından finanse edilen TOPLAN (Sahipsiz köpekler bakım merkezi) isimli kurum çalışanlarının sokakta yaşayan evsiz köpekleri ve yavruları ağlarla toplayıp götürdüğü görüldü. Görüntülere tepki gösteren Azerbeycanlı yaşam hakkı savunucuları, hayvanlara yapılan bu işkencenin artık son bulmasını istedi.

Azerbaycan Sokaklarinda Evsiz Kopeklere Iskence Yapiliyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vatandaşlar, Köpekleri TOPLAN Çalışanlarının Elinden Kurtarmaya Çalıştı

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de belediyeye bağlı TOPLAN çalışanların ağ kullanarak sokakta yaşayan evsiz hayvanları yakaladıkları ve hayvanların zarar gördüğü anlar sosyal medyada hızla yayıldı. Görüntülerde etraftaki vatandaşların zarar gören hayvanları kurtarmak için TOPLAN çalışanlarına müdahalede bulunduğu da görüldü.

Azerbaycan Sokaklarinda Evsiz Kopeklere Iskence Yapiliyor 1

Zulme #Stoptoplan Etiketiyle Dikkat Çekiyorlar

Yürek yakan görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından yaşam hakkı savunucuları , hayvanlara yapılan bu zulme büyük tepki gösterdi. Videoları Twitter hesaplarından  ‘#stoptoplan’ etiketiyle paylaşan vatandaşlar, sokakta yaşayan evsiz köpeklerin yakalanarak öldürüldüğünü söyleyerek, onlara yapılan bu zulmün sona ermesini talep etti.

Köpekleri,Haydar Aliyev Vakfı’nın Finanse Ettiği TOPLAN Topluyor!

animalpeopleforum.org tarafından hazırlanan makalede, Azerbaycan Bakü’deki TOPLAN köpek bakım merkezi, Haydar Aliyev Vakfı tarafından finanse edildiği ifade ediliyor. en bir projedir. Barınağın açılış töreninde proje yöneticileri TNVR yöntemini (tuzak, kısırlaştırma, aşılama ve iade) kullanacaklarını, bu nedenle evsiz köpeklerin aşı ve kısırlaştırıldıktan sonra doğal yaşam alanlarına geri bırakacaklarını söylemişlerdi alanların hapsedildikleri yere iade edileceğini bildirdi. Bildiğimiz gibi, TNVR, vahşi ve sokaktaki kedi ve köpek popülasyonunu kontrol altına almak için kurulan ulusla arası bir kuruluş. TOPLAN işe başlar başlamaz garip şeyler olmaya başladı. Barınağa getirilen köpek bir daha yaşam alanına bırakılmadı. Kaybolan köpekler arasında, hayvan koruma örgütü IDEA hayvan bakım merkezi tarafından önceden kısırlaştırılan ve aşılanmış bazı köpekler de yer alıyor. TOPLAN kısırlaştırılamayacak kadar küçük köpek yavruları ve evleri olan köpekler de dahil olmak üzere köpekleri ayrım gözetmeden topluyor. Birkaç kez TOPLAN işçileri sahipli köpekleri, sahiplerinin direnmesine rağmen, köpeklere güç ve şiddet uygulayarak araçlarına bindirdi. 

Toplan’ın sosyal medya hesapları günde 60 kadar köpek yakaladıkların, kısırlaştırdıklarını ve iade ettiklerini iddia ediyor ama şehrin hiçbir yerinde kulağında TOPLAN’ın künyesi olan köpek yok. Daha önce aşılanmış ve sahipli köpekleri iade etmedikleri gibi sokaklardan aldıkları köpekleri de salmadıkları iddia ediliyor.

TOPLAN, surlarının içinde olup bitenler konusunda oldukça ketum ve kapıları vatandaşlara kapalı. Binaya girebilmek için Bakü Şehri İdari Makamından izin almak gerekiyor. TOPLAN bir şey saklamıyorsa bu güvenliğe neden ihtiyaç var?

TOPLAN’ın Yönetimi Sorumsuz ve Açgözlü İnsanlara Verildi

TOPLAN’da yaşanan karanlık işlere ek olarak, belediye çalışanları ek ücret karşılığında geceleri sokak köpeklerini vuruyor. Azerbaycan’daki köpekler iki ciddi ve organize tehditle karşı karşıya. Bir yanda köpeklerin şehir çalışanları tarafından öldürülmesi var. Öte yandan, kısırlaştırılan ve aşılanan köpekleri bile vahşice hapsederek onları yok eden TOPLAN’ın sözde hayvan bakım merkezi var. animalpeopleforum.org tarafından yayınlanan yazı da sorumlu ve insanca yönetilirlerse başıboş köpekler sorun olmaz. Bunun yerine bu görev, sorunu gerçekten çözmekle veya köpeklere yardım etmekle ilgilenmeyen, yalnızca parayı önemseyen sorumsuz ve açgözlü insanlara verildi. 

İşte köpeklerin vurulduğunu kanıtlayan görüntüler;

TOPLAN’la İlgili Ağır İtham,” Azerbycan Halkına İt Eti Yedirirler

AzaSoz Youtube kanalında TOPLAN'ın sokakta yaşayan evsi köpekleri toplayıp etlerini büfeere sattığını iddia eden bir video yayınlandı. İşte O video;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaranin Utanc Bahcesindeki Maymun Esaretten Kacti Ama Kurtulamadi

Ankara’daki ‘Aslanpark’ İsimli Utanç Bahçesindeki Maymun Esaretten Kaçtı Ama Kurtulamadı!

Buldugumuz ilac kutulari ile suc duyurusunda bulunacagiz

Mahalleli, Zehirlenerek Öldürülen Semtin Sakini Hayvanlar İçin Ayağa Kalktı