in

Ayvacık Belediyesi Hayvan Barınağı’nda Çekilen Görüntülere Tepki Yağıyor

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde çekilen görüntüler hayvanseverleri ayağa kaldırdı.

Ayvacık Belediyesi Hayvan Barınağı’nda çekilen görüntüler sosyal medyada büyük tepki topladı. Hayvanların kısacık bir zincirle dışkıların içinde bağlı görüldüğü fotoğraflar sonrası EMPATİ Platformu, konuyla ilgili Orman Su ve İşleri Bölge Müdürlüğü’ne başvurdu.

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Barınağın ruhsatsız olduğunu iddia eden hayvanseverler Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’nün durumdan haberdar olmasına rağmen neden hâlâ harekete geçmediğini merak ediyor.

EMPATİ Platformu Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ile yaptığı görüşme sonrası bir açıklama yaptı “Orman Su ile bugün yaptığımız görüşmede durumu hala çözmek için görüşmeler aşamasında lar ve bu sorunu Balıkesir Belediyesi ile çözeceklerini hayvanların oraya kısırlaştırma için oaraya götürüleceği söylendi. Neden Çanakkaleye’ye bağılı olan Ayvacık Belediyesi sorunu Balıkesir’le çözülüyor ?  Neden Orman Su İşleri ruhstsız bir barınağa müdahale etmiyor ve o hayvanların sefaletine izin veriyor?”

Konuyla ilgili telefonla bilgi aldığımız Ayvacık Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Mustafa Avkıran “Öncelikle biz de herkes gibi hayvanları seviyoruz. Hayvan barınağımızı yeni yapmaya başladık. Geçen hafta tarım ilçe müdürlüğünden geçici hayvan barınağı ruhsatımızı aldık. Fotoğraftaki hayvanlar kısırlaştıralacağı için bağlandı hemen fotoğrafları çekilmiş. Şuan bağlı bir hayvan yok. Şuan bulunana hayvanları Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile görüşmemiz sonucunda farklı bir barınağa sevk etme kararı aldık. Barınağımız tam anlamıyla bittikten sonra tekrar hayvan alımına başlayacağız” dedi

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herkes Kurtarılmalarını Beklerden Onlar 15 Metreden Yere Çakıldı

4 Pati 1 Kuyruk Dergisi’nin Yeni Sayısı Sizleri Bekliyor