in

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Sokakta Yaşayan Canlar için Aralıksız 7 Gün 24 Saat Hizmet

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın’ın 17 ilçesinde sokakta yaşayan can dostlar için 7 gün 24 saat çalışıyor. Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın’da sadece vatandaşların refahı ve mutluluğu için değil can dostların da mutluluğu için çalıştıklarının altını çizerken can dostlara sahip çıkan vatandaşlara minnettar olduğunu söyledi.

Kırsal alanlar dahil il genelinde belirli periyotlarla besleme faaliyetleri de yapılırken Büyükşehir Belediyesi’nin Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezlerinde sahiplendirmeler de aralıksız sürdürülüyor. “Satın alma, sahiplen” kampanyasıyla evini bir can dostla paylaşmak isteyen tüm vatandaşları Büyükşehir Belediyesi’nin barınaklarına davet eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, şimdiye kadar binlerce hayvanı sahiplendirdiklerini söyledi.
Duyarlı vatandaşların ihbarlarının da günün her saati değerlendirildiğinin altını çizen Başkan Çerçioğlu, en son bir sürücü tarafından aracın ardından sürüklenen köpeğin de teslim alınarak gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra aynı akşam sahiplendirildiğinin altını çizdi.

AW276664 02

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Vatandaşlar Sokak Kedilerini Her Çarşamba Kısırlaştırabiliyor”

Her hafta Çarşamba günleri barınağa getirilen sokak kedilerini kısırlaştırdıklarını belirten Başkan Çerçioğlu, sokak kedilerini kısırlaştırmak isteyen vatandaşları Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezlerine beklediklerini söyledi.

AW276664 03

“Veteriner Hekimler Can Dostlar İçin Görev Başında”

Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu, sokakta yaralanan can dostların rehabilitasyonlarının ve kısırlaştırılmalarının Büyükşehir Belediyesi’nin veteriner hekimleri tarafından barınaklarda yapıldığını ve iyileşinceye kadar da barınaklarda misafir edildiklerini belirtti. Çerçioğlu, barınağa getirilen yaralı, hasta veya kötü durumdaki can dostların ön muayenelerinin ve hastalık kontrollerinin uzman veterinerler tarafından önce tiraj odasında yapıldığını, daha sonra da konulan teşhisle birlikte hayvanın tedavisine başlandığını söyledi.

AW276664 01

Can Dostlara Sahip Çıkan Tüm Vatandaşlarımıza Minnettarız”

Aydın’da sadece vatandaşların refahı ve mutluluğu için değil can dostların da mutluluğu için çalıştıklarının altını çizen Özlem Çerçioğlu “Geçen bir yılda 2 bin 182 can dostumuz veteriner hekimlerimiz tarafından kısırlaştırıldı. Bir taraftan da sahiplendirmelerimiz devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin duyarlılığına vatandaşlarımız da katkı sunarak sahiplenmelerini rehabilitasyon merkezlerimizden yapıyor. En son bir sürücü tarafından aracın peşi sıra sürüklenen can dostumuza da aynı akşam duyarlı bir vatandaşımız sahip çıktı. Can dostlara sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza minnettarız” ifadelerini kullandı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi daha önce pek çok skandal ile gündeme gelmişti. Umarız yapılan bu çalışmalar gerçek ve samimidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balikcil Kuslar Sulak Alanlar Yerine Sehir Merkezindeki Asirlik Agaclara Yuva Yapti

Gri Balıkçıl Kuşlar, Sulak Alanlar Yerine Şehir İçindeki Asırlık Ağaçlara Yuva Yaptı

Odunpazari Belediyesi Sokakta Yasayan Hayvanlar icin Dernekler ile Calismalarina Devam Ediyor

Odunpazarı’nda Belediye ve STK, Hayvanlar İçin Savaşmadı Birlikte Çalıştı