in

Aybastı’da Sokak Hayvanları Zehirli Köfte ile Öldürüldü!

Ordu’nun Aybastı ilçesinde belediyeye ait araçla sokak hayvanlarına zehirli köfte atıldığı iddia edildi. Köfteden zehirlenen bir köpeğe sokaktan geçen vatandaşların müdahale edilmesine rağmen köpek kurtarılamadı.

Ordu’ya bağlı Aybastı ilçesinde belediyeye ait bir araçla, belediye personeli tarafından sokaktaki köpeklere zehirli köfte atıldığı iddia edildi. Zehirlenen köpeğin videosu Aybastı52Haber‘in Facebook sayfasında yayınlanması ile ortaya çıkan olayda, zehirli köfteleri yiyen köpek hayatını kaybetti.

Ajanimo.com olarak, görüntüleri izledikten sonra olayın görgü tanığı Murat Yılmaz’a ulaşarak konuştuk. 

Olay gecesini anlatan Yılmaz “04.03.2017 tarihinde saat 23.30 sıralarında belediye aracının sokaklardaki hayvanlara birşeyler attığını gördüm. Daha önce belediyenin sokaktaki hayvanları zehirlediğini bildiğim için takip etmeye başladım. Belediye aracındaki zabıta Kamil Aydın ve Hikmet adındaki temizlik görevlisi beni farkedince, kaçarak araçlarını belediye’nin garajına çekti. Olay yerine döndüğümde sokaktaki köpeklere köfte verildiğini ve köfteden yiyen bir köpeğin zehirlendiğini fark ettim. Köpeği yakalayarak ağzından zehirli köfteyi çıkarmaya çalıştım fakat bir bölümünü zaten yediği için zehirlenmişti. Gece geç saat olması ve heryerin kapalı olması sebebi ile hemen ilçede bulunan birkaç veterineri aradım fakat hiçbirine ulaşamadım. Sonrasında bir arkadaşımı arayarak durumu anlattım ve gelip yardım etmesini istedim. Ne yapacağımızı bilmediğimiz için suyla müdahale etmeye çalıştık ama kurtaramadık” dedi.

Belediyenin bu ilk zehirleme olayı değil

Bir veteriner ve barınağı olmayan Aybastı Belediye’sinde sokak hayvanlarına karşı daha önceki yıllarda da zehirleme ve sokaklardan toplanıp, Aybastı yaylasında bulunan çöplüğe götürülerek ölüme terkedilmişti. Hayvansever vatandaşların tüm isteklerine rağmen barınak ve sokak hayvanları ile uğraşmak istemediğini belirten Belediye çareyi sokaktaki hayvanlardan kurtulmakta buluyor!

“Belediye videonun kaldırılmasını istedi!”

Görüntüleri facebook üzerinden yayınlayan Murat Yılmaz “Video çok kısa zamanda binlerce kişiye ulaştı ve paylaşıldı. Yaşanan olay çok fazla ilgi ve tepki görünce belediyeden arandım, zehirleme olayının bir hata olduğunu ve videyu kaldırılmamı istediler. Kendilerine görüntüleri kesinlikle kaldırmayacağımı söyledim.” diye konuştu.. 

Görüntüler daha fazla kişiye ulaştıkça Aybastı Belediye Başka İzzet Gündoğar ve Belediye Başkanı Yardımcısı Ziya Akkuş’a tepkilerin arttığını ve belediyeye yakın kişiler tarafından baskı gördüğünü söyleyen Yılmaz, videoları asla kaldırmayacağını ve daha çok kişiye ulaştırarak, vahşeti herkesin görmesini için daha çok kişiye ulaştıracağını belirtti.

HAYTAP’ta devreye girdi.

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasından sonra HAYTAP tarafından arandığını ve elindeki videoların istendiğini belirten Yılmaz, “HAYTAP, olayın üzerine gideceğini ve sorumlular hakkında soruşturma açılması için ellerinden geleni yapacağını söyledi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canakkaleozurvideosu

Çanakkale’de Yavru Kediyi Koli Bantı ile Bağlayan Gençlerden Özür Videosu

ccccccccccccccccajanimo

Cem Yılmaz’dan Kedi Haberine Yanıt Geldi