in

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde Regaip Kandili Programına Bir Kedi Misafir Oldu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Regaip Kandili nedeniyle Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde düzenlenen programa katıldı. Camiyi sosyal mesafe kurallarına uyarak dolduran vatandaşlar okunan Kuran-ı Kerim ve mevlidi dinledi. Prof. Dr. Ali Erbaş’ın duası sırasında yanına beyaz bir kedi geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Regaip Kandili dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Bu kapsamda Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde düzenlenen programa Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş katıldı. Erbaş’ın yanı sıra programa İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan ve yüzlerce vatandaş katıldı. Program öncesinde camiyi dolduran vatandaşlar yatsı namazını kıldı.

Ayasofya i Kebir Cami i Serifinde Regaip Kandili Programina Bir Kedi Misafir Oldu 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın duası sırasında yanına beyaz bir kedi geldi. Erbaş, kedi ile karesini “Regaip gecesini idrak ettiğimiz Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nden güzel bir hatıra” diye sosyal medya hesabından paylaştı.

O kedinin Pursaklar Belediyesi Ankara Kedisini Koruma Yaşatma ve Tanıtma Merkezi’nde dünyaya gelen Kılıç olduğu ortaya çıktı.

Kılıç, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Regaip Kandili vesilesiyle Ayasofya özel programında yaptığı vaazını yakından dinledi. Regaib Kandili’nde Diyanet İşleri Başkanı Erbaş kürsüde cemaate vaaz verdiği sırada yanına gelerek kürsüye çıkan Kılıç, bütün Türkiye’de ilgi odağı haline geldi. Televizyon kanallarında ve sosyal medya platformlarında bir anda gündem olan Ayasofya kedisi Kılıç, birçok takipçinin bir anda dikkatini çekti.

Ayasofya i Kebir Cami i Serifinde Regaip Kandili Programina Bir Kedi Misafir Oldu 3
PURSAKLAR’IN KEDİSİ KILIÇ AYASOFYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN KANDİL PROGRAMINDA KÜRSÜYE ÇIKTI. (İHA/ANKARA-İHA) Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde düzenlenen kandil programında kürsüye çıkan Ankara kedisi Kılıç, bir anda

‘‘Ne güzel bir fotoğraf karesi’’


“Ne güzel bir fotoğraf karesi” ifadesi ile Kılıç’ı sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, ‘‘Ayasofya Camii’nde Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş ve Pursaklar’ın tatlı kedisi Ayasofya kedisi Kılıç Kandil programında bir arada’’ dedi.
Pursaklar Belediyesi, Ankara Kedisini Koruma, Yaşatma ve Tanıtma Merkezi’yle başkentin kültür mirasına sahip çıkıyor ve Ankara kedisini dünyaya tanıtmak için önemli çalışmalara imza atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cocuklari icin Kardan Hayvanlar Yapti

Çocukları için Kardan Hayvanlar Yaptı

Izmir Depreminin Kahramanlar Izci Asil ve Bety

İzmir Depremi’nin Kahramanları: İzci, Asil ve Bety