in ,

Ayakları Yanan Kaplumbağa’ya Sincan Belediyesi Ekipleri Müdahale Etti

Söndürme ve soğutma çalışmalarının devam ettiği yangın bölgelerinde Ankara Sincan Belediyesi ekipleri yaralanan hayvanların tedavisi için de yoğun çaba sarf ediyor.

Bölgeye tam donanımlı hayvan ambulansı ile giden veteriner ekipler Muğla Yatağan bölgesinde yangında yaralanan kaplumbağanın hayatını kurtardı. Kaplumbağanın yanan ayaklarına anında müdahale edilerek acısı dindirildi.

Ayaklari Yanan Kaplumbagaya Sincan Belediyesi Ekipleri Mudahale Etti

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kaplumbağanın Yangında Hasar Gören Kabuğu da İlaçlandı

Sincan Belediyesi çok sayıda araç ve personelle yangın söndürme çalışmalarına destek olmak amacıyla geçtiğimiz günlerde Manavgat, Osmaniye ve Muğla’ya gitmişti. Bölgede yangın söndürme çalışmalarının yanı sıra veteriner ekipler ile tam donanımlı hayvan ambulansı da bölgeye giderek canla başla mücadele veriyor. Ekipler Muğla Yatağan bölgesi Hacı Veliler Mahallesinde çalışma yaptıkları sırada yangından ayakları yanmış bir kaplumbağa fark ettiler. Kaplumbağaya büyük bir titizlikle yaklaşan ekipler yanan ayaklarını ilaçla temizlendikten sonra yanık merhemi ile tedavi etti. Kaplumbağanın yangında hasar gören kabuğu da ilaçlanarak acısı dindirildi.

Ayaklari Yanan Kaplumbagaya Sincan Belediyesi Ekipleri Mudahale Etti 3

Ekipler Can Dostlarımıza Şifa Olmaya Devam Ediyor

Günlerdir bölgede gece gündüz demeden canla başla çalışan Sincan Belediyesi ekipleri gelen ihbarlara da koşuyor. Ulaşabildikleri her canlının yaralarını sarıyor, elleriyle besliyorlar. Mama desteği de sağlayan ekipler boşaltılan köylerdeki sokak hayvanlarının da tahliyesini yaparak güvenli bölgelere ulaşmalarına yardımcı oluyor. Ateşten ve dumandan etkilenen can dostların muayenelerini hassas bir şekilde yapan Sincan Belediyesi ve yangın bölgesinde hizmet veren diğer belediyelerin veteriner hekimleri ile gönüllü olarak hekimlik yapan Türkiye’nin veteriner hekimlerinin bu örnek seferberliği takdir topluyor.

Ayaklari Yanan Kaplumbagaya Sincan Belediyesi Ekipleri Mudahale Etti 1
Ayaklari Yanan Kaplumbagaya Sincan Belediyesi Ekipleri Mudahale Etti 2 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ucuz Doguran Inek Veteriner Hekimi de Sasirtti 1 e1628506462423

Denizli’de Suni Tohumlama Uygulanan İnek Üçüz Doğurdu

Yarali Atmacaya Belediyenin Yasam Hakkina Saygili Calisani Sahip Cikti

Yaralı Atmaca’ya Belediye’nin Yaşam Hakkına Saygılı Çalışanı Sahip Çıktı