in

Ayakları ve Gagası Bağlanan Martıyı Belediye İşçileri Kurtardı

Fatih Fındıkzade Çukurbostan Şehir ve Yaşam Parkı’ndaki havuza ayakları ve gagaları bağlanmış bir şekilde düşmüş olan martı, belediye işçilerinin dikkati sayesinde kurtarıldı.

Olay, Fatih’teki Fındıkzade Çukurbostan Şehir ve Yaşam Parkı’nda gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, kimliği belirsiz kişilerce ayakları ve gagası iple bağlanan martı, parktaki havuza düştü. Havuzda duran martının uçamadığını gören belediye işçileri yardımına koştu. Martıyı havuzdan çıkaran işçiler, gagasının ve ayaklarının iple bağlanmış olduğunu fark etti. Bunun üzerine martıyı havuzdan alan işçiler, gagası ve ayaklarına bağlanan ipi kestikten sonra uçması için geri bıraktı. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen martının ise kimler tarafından bu hale getirildiği bilinmiyor.
AW833414 06

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Bulduğumuzda ayakları ve ağzı iple sarılmıştı”

Martıyı bulan Fatih Belediyesi işçilerinden biri olan Ali Sabuncuoğlu olaya ilişkin, “Biz onu havuzun içinde bulduk. Çıkaralım, veterinere getirelim diye uğraştık. Bulduğumuzda ayakları ve ağzı iple sarılmıştı. Kasten bağlandığını düşünüyoruz. Makasla güzel bir şekilde arkadaşlarla beraber çözdük. Kuşu kurtardık, ipleri filan söktük daha sonra doğaya geri bıraktık” ifadelerini kullandı.

AW833414 03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eşeğe Tecavüz Eden Şahsa İşe Yaramayacak Hale Getirme ve Değerini Düşürme’ Suçundan Hapis İstemiöç

Eşeğe Tecavüz Eden Şahsa ‘İşe Yaramayacak Hale Getirme ve Değerini Düşürme’ Suçundan Hapis İstemi

Bursadaki Toplu Balık Ölümleri ile İlgili Açıklama Yapıldı öç

Bursa’daki Toplu Balık Ölümleri ile İlgili Açıklama Yapıldı