in ,

Ayağı Kırılan Yılkı Atını Diğer Atlar Yalnız Bırakmadı

Ardahan’ın Göle ilçesinde merada bilinmeyen bir nedenle ayağı kırılan yılkı atını diğer atlar yalnız bırakmadı. Ayağı kırılan at Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri tarafından bulunduğu yerden alınan at tedavisi için merkeze götürüldü.

Göle ilçesine bağlı Çakırüzüm köyü merasında beslenen yılkı atlarından birinin arka ayağı bilinmeyen nedenle kırıldı. Yürüyemediği için bulunduğu yere yatan atı, sürüdeki diğer atlar yalnız bırakmadı. İnsanların yazları çalıştırmak için kullanırken kışları beslememek için doğaya bıraktıkları ve sürü halinde yaşayarak başlarının çaresine bakan yılkı atlarının arasındaki bu bağlılık görenleri duygulandırdı.

Ayagi Kirilan Yilki Atini Diger Atlar Yalniz Birakmadi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sakatlanan At Tedavi İçin Merkeze Götürüldü

Durumu fark eden vatandaşların ihbarı üzerine gelen bir veteriner, atın tedavisini yaptı. At, Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerince bulunduğu yerden alınarak tedavisi için merkeze götürüldü. Diğer yılkı atları da dağlara doğru gitti.

Ayagi Kirilan Yilki Atini Diger Atlar Yalniz Birakmadi 2

KAYNAK : yenisafak.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Molozlarin Altinda Kalan Kediler Iste Boyle Kurtarildi

Kentsel Dönüşüm İçin Yıkılan Binanın Molozlarının Altında Kalan Kediler Kurtarıldı

tvhb sel 10

Kastamonu’da Selden Zarar Gören Hayvanlar, Türk Veteriner Hekimler Birliği’nin Acil Müdehaleler İçin Kurduğu Rehabilitasyon Ünitesinde Hem Ücretsiz Tedavi Ediliyor, Hem de Yuvalandırılıyor