in

Avustralya’daki Yangında Ölmekten Kurtulan Yavru Kanguru Çocuğun Yanına Yaklaşıp Yardım İstedi

500 milyon hayvanın can verdiği Avustralya tarihinin en büyük yangınında yavru bir kangurunun çaresizce yardım istediği görüntüler kameralara yansıdı.

Avustralya’da 2019 eylül ayından bu yana yaşanan tarihin en büyük orman yangınında yürek yakan binlerce görüntü ortaya çıkıyor. Şu ana kadar 500 milyon hayvan ve 24 insanın hayatını kaybettiği yangın hala kontrol altına alınmış durumda değil.

Avustralya’daki yangın felaketinde yardıma en muhtaç canlılar ise hayvanlar oluyor. Doğal yaşam alanları yok olan yaban hayvanları, insanlara sığınarak çaresizce yardım istiyorlar.

İşte o yangından yürek yakan anlardan sadece biri. Yavru bir kangurunun yıkıcı Avustralya orman yangınlarının ardından yardım için bir çocuğun yanına gelerek yardım istediği anı gösterir.

Vücudunda yanıklar oluşan ve susuzluktan bitkin düşen yavru kangurunun vücudunu su ile ıslatan genç çocuk ve ailesi daha sonra su vererek ilk müdahaleyi yapıyor.

Yavru kangurunun görüntüleri, Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde çekildi. Yangın neredeyse tüm eyaleti yutarken, bölgedeki evleri ve araçları kül haline getirdi.

Avustralya’da bu hafta sıcaklıklar ülke genelinde 40 ° C’ye ulaştı ve yarın bazı yerlerde 46 ° C’ye yükseleceği belirtildi.

Avustralya’da 480 Milyon Hayvan Can Verdi. Ordu Göreve Çağrıldı

Yorum

Yorum Ekle
  1. Avustralyalılar kanguru, deve yemiyor, öldürüyor onları …şimdi” onbin deve çok su içiyor” diye uçaktan öldürülecekmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

engelli kopegini sokak ortasında terk etti

Yürek Yakan Görüntü: Vicdansız Kadın Engelli Köpeğini Yol Ortasında Terkedip Gitti

yeni doan yavrulari cuvala koyup olume terk ettiler

Anne Köpeği Öldürüp Yeni Doğan Yavruları Çuval İçerisinde Ölüme Terk Ettiler