in

Avustralya’daki Orman Yangınında Koalayı Alevlerin Arasından Kurtardı

Avustralya’da bir süredir devam eden orman yangınlarında, bir kadının alevlerin arasına dalarak kurtardığı koalanın görüntüleri sosyal medyada izlenme rekorları kırdı.

Avustralya’da bir süredir devam eden orman yangınları birçok canlının hayatını kaybetmesine neden oldu. Devam eden orman yangınları sırasında, arabasıyla yoldan geçen bir kadın alevlerin arasına dalan bir koalayı fark edince, kurtarmak için alevlerin arasına dalması ise sosyal medyada izlenme rekorları kırdı.

Toni adlı kadın, koalanın yanan çalıların arasına girerek, kendine korunaklı bir yer bulmak için ağaca tırmanmaya çalıştığını görünce, onu kurtarmak için hemen aracından indi.

Yangından yaralı bir şekilde kurtarılan koalanın yakınlardaki Port Macquarie Koala Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.

Sayıları her geçen yıl giderek azalan koalalar, Avustralya Çevre Bakanlığı tarafından “savunmasız canlılar” sınıfında görülüyor.

Ayrıca ülkenin New South Wales eyaletinde yaklaşık 2 bin 500 hektar ormanlık alanı kül eden yangında en az 350 koalanın öldüğü belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dostlarini ispiyonlayan kopekler

Yaramazlık Yapan Köpeklerine Suçluyu Sordu, Bütün Suç Bir Köpeğe Kaldı

Aydın’da Tedavi Edilen Yaban Hayvanları Halkalandı öç

Aydın’da Tedavi Edilen Yaban Hayvanları Halkalandı