in

Avustralya’da Son 1 Yılda Toplu Şekilde Hayatını Kaybeden Hayvanlar

Avustralya’da aylardır devam eden yangınlarda milyarlarca hayvan hayatını kaybetti. Ancak Avustralya’daki hayvanların çilesi yangınlar ile başlamadı.

Avustralya’da Eylül ayından beri devam eden yangınlarda 10,3 milyon hektar alan yok oldu. Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Avustralya, yaptığı en son açıklamada 1,25 milyar hayvanın direkt yangınlarda ya da yangınlardan ötürü hayatını kaybettiğini tahmin ettiklerini belirtti. Koala nüfusunun da üçte birinin hayatını kaybettiği düşünülürken ülkedeki kanguru nüfusu da büyük zarar gördü.

Ancak bu Avustralya’da yaşanan ilk hayvan katliamı değil. Avustralya’da son bir yılda insan eliyle ya da doğal afetle yüzlerce hayvan toplu olarak hayatını kaybetti.

Avustralya’da yaşanan hayvan katliamları

3 ay önce, Avustralya’nın Queensland eyaletinde bir mezbahada  22 günde 300 eski yarış atının kesildiği, atların etlerinin insanların tüketmeleri için bazı Avrupa ve Asya ülkelerine satıldığı iddia edilmişti.

Korkunç İddia: Avustralya’da ’22 günde 300 Eski Yarış Atı Kesildi, Atların Etleri Satıldı’

Geçtiğimiz Nisan ayında  Avustralya hükümeti, ülkedeki pek çok türün ortadan kalkmasına neden olduğu iddia edilen ‘vahşi kedi türlerinin’ sayısını azaltmak için yeni bir ‘proje’ başlatmıştı. Bu ‘projeye’ göre içeriğinde tavuk yağı, kanguru eti, ot gibi karışım bulunan zehirli sosisler kullanılarak tam 2 milyon kedi öldürülecek.

avustralya

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kuraklıktan Kurtulup Selde Öldüler

Avustralya’nın Queensland eyaletinde 11 yıl önce, yedi yıl süren kuraklıktıktan sonra şiddetli yağışların yol açtığı selde yaklaşık 500 bin ineğin öldüğü bildirilmişti.

Avustralya’da 500 Bin İnek 7 Yıl Süren Kuraklıktan Kurtuldu, Selde Öldü

Yangınlar ve kurallıkla boğuşan Avustralya’da 10 binden fazla devenin çok fazla su içmelerini engellemek için helikopterden vurularak öldürüleceği bildirilmişti. Katliamın 5 gün sürmesi planlanıyor.

Avustralya’da 10 Bin Deve Çok Su İçtiği İçin Vurularak Öldürülecek

Deve katlimanına bazı yabani atlar da dahil edileceği açıklanmıştı.

Avustralya’da Deve Katliamına Atlar da Dahil Edilecek!

Avustralyalı hayvan hakkı savunucuları 9 ay önce ülkede yaşanan hayvan hakkı ihlallerini protesto etmek için birçok noktada eylem yapmıştı. Avustralya’nın Victoria, Queensland ve Yeni Güney Galler eyaletlerinde eylem yapan hayvan hakları savunucularından 39’u gözaltına alınmıştı.

Avustralya’da Hayvan Hakları Eyleminde 39 Kişi Gözaltına Alındı

Avustralya Hükümeti’nin hayvanlar ile savaşı 1932 yılına kadar uzanıyor.  Avustralya Hükümeti, çiftlikleri girdikleri için Deve Kuşları ile savaşmaya başlamış, gerçekleşen kanlı savaş sonucunda ise kazanan hiç beklenmedik bir şekilde Deve kuşları olmuştu.

Deve Kuşları ile Avustralya Hükümeti Arasında Yaşanan Tarihin En İlginç Savaşlarından Biri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedilerde karın ağrısı

Kedilerde Karın Ağrısı

Hurda Lastikler Sokak Kedilerine Yuva Oldu

Hurda Lastikler Sokak Kedilerine Yuva Oldu