in

Avustralya’da Korkunç Olay: Evde Yalnız Bırakılan Kediler Birbirlerini Yedi

Avustralya’da bir eve yapılan baskında 13 ölü ve şans eseri hayatta kalmış bir kedi bulundu.

kedi2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanlara kötü muameleyi önlemek için faaliyet gösteren ”Royal Society for Prevention of Cruelty to Animals” (RSPCA) yetkilileri Eylül 2015’de Avustralya’nın güneyinde bulunan Adelaide’deki bir eve yaptığı baskında 13 ölü ve hayatta olmasına karşın çok zayıflamış bir kedi buldular. 14 kediyi evinde yalnız bırakan bir kadın ‘hayvanlara eziyet etmekle” suçlandı.

43 yaşındaki kadın hayvan edinmekten men ve 12 ay boyunca bir kez daha suç işlediği takdirde tazminat ödeme cezası verildi.

kedi-on

Gördüklerine inanamayan görevliler arasında şöyle bir konuşma geçti. Bir görevli “Bu kedi, ölmüş bir kediyi mi yemiş?” diye soruyor. Diğer görevliyse “Evet, birkaç tane daha var“ diye cevaplıyor.

Olayın kurum personeli için de içler acısı olduğunu söyleyen RSPCA’nın Güney Avustralya sorumlusu Andrea Lewis “Korkunç şeyler gördüler ve uzun bir süre de etkisi devam edecek” dedi. Ayrıca “İnsanlar kesinlikle hayvanlarını yanlız bırakmamalı. Hayvanlara iyi bakmak herkes için yasal bir yükümlülük” diye belirtti.

Darmadağın ve kedi dışkısı içindeki evde hayatta kalan tek kedi olan Trooper için yeni bir ev bulundu. Bir aile tarafından sahiplenilen Trooper’ın ise iyi olduğu ve yeni ailesi tarafından çok sevildiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hilmiajanimo

Üsküdar Belediyesi Nesli Tükenmekte Olan 50 Hayvan Sahiplendi

hayvanlar7 on

Hayvanlar Hakkında Bilmediğimiz 10 İlginç Özellik