in ,

Avustralya’da Kanadı ve Bacağı Kırık, Vücudu Spreyle Boyanmış Çalı Hindisine Şiddet Uygulayanların Yakalanması İçin 2000 Dolar Ödül Konuldu

Avustralya’nın Queensland eyaletinde yer alan Sunshine Coast’da korkunç bir olay yaşandı. Masum bir çalı hindisine kendisinden başka hiçbir canlının yaşam hakkına saygısı olmayan kişi veya kişiler tarafından sprey boyayla boyanarak eziyet edildi. Vahşi doğada hayatta kalamayacak duruma gelen hindi ötenazi edilirken bu şiddeti yapanların yakalanması için 2000 dolar ödül konuldu.

İnsan, dünyanın dört bir yanında dehşet saçmaya devam ediyor. Avustralya’nın Queensland eyaletinde yer alan Sunshine Coast’da dehşet verici bir olay yaşandı. Kişiliğinin sağlıksız boyutuna düştüğü için yaşam hakkına asla saygı duymayan kişi veya kişiler tarafından pembe spreyle boyanan, kanadı ve bacağı kırılan bir çalı hindisi bulundu. Orantısız gücün kullanıldığı bu olay Avustralya’daki onurlu insanlardan oluşan hayvan hakları savunucularını harekete geçirdi. Olayla ilgili soruşturma açıldı. Bütün vücudunu ciddi ölçüde toksik madde içeren sprey boyayla boyayarak hindinin yaşam hakkını acımasızca elinden alan kişi veya kişilerin yakalanması için 2 bin dolar ödül belirlendi.

Kanadi ve Bacagi Kirik Vucudu Spreyle Boyanmis Hindi Avustralyada Otenazi Edildi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bulunduğunda Perişan Haldeydi !

Geçtiğimiz çarşamba sabahı perişan halde sürünerek etrafta dolaşan çalı hindisini gören vatandaşlar hemen yetkilileri aradı. İhbar üzerine yaralı hindinin bulunduğu bölgeye giden Yaban hayatı grubu Wilvos ile bir kurtarıcı ve yaban hayatı koruma görevlisi olan Keith Porteous, gördüğü manzara karşısında dehşete kapıldı. Porteous, o anları şu bu sözlerle aktarıyor : “Günün erken saatlerinde ortalıkta dolaşıyordu, bu yüzden kolayca tespit edildi. İster inanın ister inanmayın, floresan pembe kuşu bulmakta zorluk çektim çünkü sürünerek uzaklaştı ve çalıların arasına saklandı, bu da hayvanın gerçekten hasta olduğuna dair kesin bir işaret çünkü günün o saatinde normalde yiyecek aramak için dışarı çıkar.”

Yaban hayatı koruma görevlisi Keith Porteous, hindinin yavaş ve acı çektiği oldukça belli olan hareketlerinden sağlık durumunun oldukça kötü olduğunu anladı. Pembe sprey boyanın yüksek miktarda toksik madde içerdiğinden şüphelenen Porteous, hindiyi bulduğunda pembe sprey boyanın oldukça kuru olduğunu muhtemelen bir günden uzun süredir kuşun üzerinde bulunduğunu da sözlerine ekledi. Kuşu hiç vakit kaybetmeden Avustralya Hayvanat Bahçesi’ndeki yetkililere teslim etti. Eziyet edilen hindi, Avustralya Hayvanat Bahçesi’nde yaban hayatı konusunda uzman olan veteriner hekim Dr. Ludo Valenza tarafından değerlendirildi.

Kanadi ve Bacagi Kirik Vucudu Spreyle Boyanmis Hindi Avustralyada Otenazi Edildi 1 1

Vahşi Doğada Hayatta Kalamayacak Olan Kuş Ötenazi Edildi

Yaban hayatı konusunda uzman olan veteriner hekim Dr. Ludo Valenza, ilk incelemelerinin ardından hindinin bu hale kasten getirildiğini ve ciddi yaralanmaları yüzünden çok acı çektiğini şöyle aktardı: “Sprey boya, kafa da dahil olmak üzere tüylerin tamamındaydı, bu yüzden görünüşe göre biri içeri girip bu hayvanı kasten kaptı ve spreyle boyadı ve ne yazık ki aynı zamanda çok ciddi yaralanmalara da neden oldu. Ancak fiziksel yaralanmalara ek olarak, kuşun gagasındaki, yüzündeki ve tüylerindeki boyanın, hayvanın doğal olarak ince olan derisi için tehlikeli . Bir kuşun tüylerine herhangi bir şey sürdüğünüzde, deri tarafından da kolayca emilecektir, bu nedenle zamanla bu sprey boya potansiyel olarak toksisiteye sahip olabilir.” Saldırının ne kadar zaman önce gerçekleştiği hakkında kesin bir şey söyleyemeyen veteriner hekim, kuşun aldığı yaralarla vahşi doğada hayatta kalamayacağını ve çektiği büyük acıların son bulması adına ötenazi yapıldığını söyledi.

Kanadi ve Bacagi Kirik Vucudu Spreyle Boyanmis Hindi Avustralyada Otenazi Edildi 2

“Birinin, Savunmasız Bir Hayvana Şiddet Uygulaması Yürek Parçalayıcı”

Yaban hayatı koruma görevlisi Porteous, sık sık kuşları oltalardan kurtarmaya veya bir araba çarptıktan sonra çağrıldığını, ancak Sunshine Coast’ta gibi “neyse ki”  çok nadir birkaç hayvan zulmü vakası olduğunu söyledi. Porteous, bugünkü olayın RSPCA’ya bildirildiğini söylerken “Birinin, kendi başının çaresine bakamayan bir hayvanı yaralamak için elinden geleni yaptığını düşünmek son derece yürek parçalayıcı.” Diyerek bu vahşet içeren olay karşısındaki üzüntüsünü dile getirdi. Bu olaydan sorumlu olan bir gençse, kesinlikle yardıma ihtiyacı olduğunu eğer bir yetişkinse de, arkadaşlarının ve ailesinin bunu kesinlikle bilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

KAYNAK : www.abc.net.au/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Darthgator Isimli Timsah Dogum Gunu Partisinde Egitmenin Elini Isirdi

Darthgator İsimli Timsah, Doğum Günü Partisinde Eğitmenin Elini Isırdı

Sokak Hayvanlarina 20 Yildir Kova Kova Su Tasiyip Birlikte Yasamayi Mumkun Kiliyor1

Sokak Hayvanlarına 20 Yıldır Kova Kova Su Taşıyıp Birlikte Yaşamayı Mümkün Kılıyor