in

Avustralya’da Hayvan Hakları Eyleminde 39 Kişi Gözaltına Alındı

Avustralya’nın Victoria, Queensland ve Yeni Güney Galler eyaletlerinde eylem yapan hayvan hakları savunucularından 39’unun gözaltına alındığı açıklandı.

Melbourne kent merkezindeki 11 semte toplu taşıma bağlantısı sağlayan Flinders ve Swanston caddelerinin kesiştiği noktaya sabah gelen yaklaşık 100 kadar eylemci, minibüslerini park ederek kavşağı trafiğe kapattı.

Avustralya’da Hayvan Hakları Eyleminde 39 Kişi Gözaltına Alındıöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Aktivistler, “Hayvanlara özgürlük”, “Et yemeyi bırakın”, “Mezbahaları kapatın” şeklinde sloganlar attı.

Victoria eyaletindeki bazı mezbaha ve kavşakların yanı sıra 5 faklı noktada eylem yapan hayvan hakları savunucuları, Melbourne’deki Akvaryum önünde kendilerini zincire vurarak, ziyaretçilerin binaya girişini uzun süre engelledi.

Hayvan haklarıyla ilgili dünyadaki en geniş çaplı eylemi yaptıklarını belirten aktivistler, Queensland eyaletindeki bir çiftliğe girerek buradaki hayvanları serbest bıraktı.

Yaklaşık 150 kişiden oluşan aktivistleri, çiftlik sahibinin engellemeye çalıştığı ancak başarılı olmadığı bildirildi.

Victoria, Queensland ve Yeni Güney Galler eyaletlerinde 9 noktada yapılan eylemlerin izinsiz olduğunu belirten polis, bulundukları noktaları terk etmeyen göstericilerden 39’unun gözaltına alındığını açıkladı.

İnsanlara et yemekten vazgeçmeleri, hayvanlara kötü muamelenin durdurulması ve canlı hayvan ihracatının yasaklanması talebinde bulunan hayvan hakları savunucuları, Victoria eyaletinde 5, Yeni Güney Galler ve Queensland eyaletlerinde ise 4 olmak üzere toplam 9 farklı noktada eylem gerçekleştirdi.

Başbakan Scott Morrison, 3 eyaletteki eylemlere tepki gösteren ve “Avustralyalı karşıtı” olarak değerlendiren çiftçilerin sel ve kuraklık nedeniyle zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “Bence, eyalet ve bölge hükümetleri bu yeşil suçlulara karşı yasaların tüm gücünü kullanmaları gerekir” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD’de Yılda 100 Milyon ila 1 Milyar Kuş Gökdelenlere Çarpıp Ölüyoröç

ABD’de Yılda 100 Milyon ila 1 Milyar Kuş Gökdelenlere Çarpıp Ölüyor

Gazzede Hayvanat Bahçesinde Kafesler Açıldı Kötü Koşullarda Yaşayan Hayvanlar Ürdüne Taşındıöç

Gazze’de Hayvanat Bahçesinde Kafesler Açıldı, Kötü Koşullarda Yaşayan Hayvanlar Ürdün’e Taşındı