in

Avustralya’da Alevlerin Arasından Kurtarılan Koala Öldü

Avustralya’daki yangınlarda bir kadın tarafından alevlerin arasından kurtarıldığı görüntüler viral olan koala öldü. Veterinerler, yaralarının iyileşme belirtisi göstermemesi nedeniyle koalanın uyutulduğunu açıkladı.

Yeni Güney Galler eyaletinde yaklaşık üç haftadır devam eden orman yangınları sırasında, alevlerin arasına dalan Toni Doherty’nin yardımıyla kurtarılan ve Lewis adı verilen koala, tedavi gördüğü hayvan hastanesinde yaşamını yitirdi.

Avustralyada Alevlerin Arasından Kurtarılan Koala Öldüöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Veterinerler, Lewis’in yanıklarının iyileşmediğini belirterek onu uyutma kararı aldıklarını açıkladı. 14 yaşında olduğu belirtilen koalanın, göğsünde ve ayaklarında ciddi yanıklar bulunuyordu.

Port Macquarie bölgesindeki ormanda alevlerin arasında inleyen Lewis’i üzerinden çıkardığı tişörte sararak kurtaran Toni Doherty, o anları “Daha önce hiçbir koalanın sesini duymamıştım, onların da çığlık atabildiğini bilmiyordum” sözleriyle anlatmıştı.

Avustralyada Alevlerin Arasından Kurtarılan Koala Öldü

Avustralya’nın mücadele etmekte zorlandığı orman yangınlarında şimdiye kadar 50 bin ile 100 bin arasında koalanın ölmüş olabileceği açıklandı.

Okaliptüs ağaçlarında yaşayan koalalar orman yangınlarının ilk kurbanlarından biri oluyor. Bu hayvanlar yangınlarda ağaçların tepesine tırmanarak ve yumru haline gelerek kendilerini korumaya çalışıyor.

Kaynak: Sputnik Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hatayda Bir Kediyi Bacaklarını Keserek Öldürdüleröç

Hatay’da Bir Kediyi Bacaklarını Keserek Öldürdüler!

Yavru Köpekleri Sıkıştıkları Yerden İtfaiye Kurtardı öç

Yavru Köpekleri Sıkıştıkları Yerden İtfaiye Kurtardı