in

Avukat Yasemin Soylu ve Hayvanseverlerin Desteğiyle ‘Enişte’ Uyutulmayacak

Enişte’nin uyutulmasını önlemek için Avukat Yasemin Soylu tarafından başlatılan kampanya başarıya ulaştı ve Enişte’nin uyutulması önlendi.

one-cıkan-kampanya-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İzmir’de 7 yıldır bir parkta yaşayan ‘Enişte’ isimli köpek, kendisini tekmeleyen bir insana zarar vermişti. Isırılan şahsın şikayeti üzerine köpek belediye tarafından gözetim altına alınmıştı. Şikayet eden kişi ısrarla köpeğin uyutulmasını istiyordu. Avukat Yasemin Soylu, Enişte’nin uyutulmasını önlemek için bir kampanya başlatmıştı.

Change.org’daki bilgilere göre Enişte’nin uyutulmasını önlemek için Avukat Yasemin Soylu’nun internet üzerinden imza topladığı kampanyası başarıya ulaştı.

Yasemin Soylu, kampanyanın sonucunda şunları söyledi:

“Enişte için başlatılan kampanyaya ilgi gösteren tüm hayvanseverlere yürek dolusu teşekkürler. Enişte uyutulmuyor. Geçici olarak, olmayacak sebepsiz bir suçlama nedeni ile belediye tarafından prosedür gereği gözlem altına alınmak zorunda kalınmıştı ve Buca Belediyesi Veterinerliği tarafından önemle bakıldıktan sonra bize teslim edildi. Buca Belediyesi Veterinerliği’ne de sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Enişte yine sevdikleriyle ve arkadaşlarıyla birlikte mutlu ve güzel bakılıyor. Yine her gün bizlerle ve yine her gün sevdikleriyle. Başlatmış olduğumuz kampanya son bulmuştur. Herkesin bilgisine. Sevgiler. “

Enişte, hayvanseverlerin sahiplenmesiyle serbest bırakıldı. Edinilen bilgiye göre Enişte’yi tekmeleyen şahıs şikayetini geri almadı. Köpeğe sahip çıkan hayvan dostları da aynı şahıstan şikayetçi oldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

şili5

Sokaktan Devriyeye: Şili’deki Sokak Köpekleri

one cıkan hayvan oldurme

Öldürdüğü Hayvanlarla Poz Veren Çocuk Sosyal Medyada Tartışma Başlattı