in

Avukat Efe Tanay, Ayı Stephan’ı Ziyaret Etti

Üç yıldır Rusya’da yaşayan ve bir hayvansever olan avukat Efe Tanay, ayı Stephan’ı ziyaret ederek onunla fotoğraf çektirdi.

stephan-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Seyahatlerle geçen hayatında 50’den fazla ülkeyi tek başına gezen ve leopar, gergedan, sırtlan gibi hayvan dostlarıyla fotoğraf çektiren Efe Tanay, Stephan’ın bu zamana kadar gördüğü en dost canlısı hayvan olduğunu belirtti.

Henüz üç aylıkken terk edilmiş halde ormanda bulunup Rus bir çift tarafından sahiplenilen Stephan, şu anda 23 yaşında yetişkin bir erkek ayı. Moskova’da ailesiyle birlikte huzur ve mutluluk içinde yaşıyor, evin bir bireyi gibi hareket ediyor. İri ve güçlü cüssesine göre oldukça sakin ve dost canlısı.

stephan-4

Sarıldığım An Endişelerim Sona Erdi

Tanay, Stephan’ı ziyarete gittiğinde ilk başta endişelense de harika bir buluşma olduğunu belirterek şöyle anlatıyor: “Stephan’ı ilk gördüğümde şaşırdım ‘Fotoğraftakinden daha iriymiş’ diye düşündüm. Ayrıca pençelerinin sivriliği ve büyüklüğü insanı tedirgin ediyor. Yanlışlıkla beni ciddi şekilde yaralar diye düşünmüştüm ama sandığımdan uysalmış. Sarıldığım an endişelerim sona erdi.”

Tanay, “Hayvanların düşüncelerini beden dillerinden anlayabilirsiniz. Her ne kadar hiçbir korkum olmasa da, hayvana durumun onun kontrolünde olduğunu hissettirmem gerekir. O neye izin verirse siz o kadar ilerleyebilirsiniz” diyor.

stephan-2

Hemen ardından bir anısını paylaşıyor: “Asya’da dev bir kaplanla çekim yapmadan önce iki ve beş aylık yavrularla oynamıştım. Görevlinin uyarılarını umursamadım çünkü onların oyun sanarak yaptığı çizikler benim için sorun değildi. Ama 10 dakika sonra iki buçuk metrelik iri bir kaplanla aynı kafese girdiğinizde görevliyi daha ciddiye almak gerekiyor. Zira sonuçları ufak çiziklerden daha öte olabilir. Ben de kendimi kaptırınca kaplan bir anda yüzüme öyle bir kükredi ki! Görevli panikle yanıma geldi ve yaptığımın tehlikesini izah etmeye başladı ama o kükremeden sonraki kısmı pek hatırlayamıyorum doğrusu.” Stephan, epey yaşlı bir ayı. Ancak ailesiyle zaman zaman ormanda saklambaç oynamaktan da geri durmuyor. Kendisine sarılacak yeni ziyaretçilerini beklerken, mutlu, neşeli günler geçirmeyi sürdürüyor.”

Kaynak: Hürriyet

Stephan’ın hikayesinin tamamını ve yaşamını öğrenmek için Ajanimo.com‘daki geçmiş haberimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tavukeziyet1

Tyson Foods Tesislerinde Tavuklara Eziyet

panda1

Böyle ‘Panda Şakası’ Gördünüz mü?