in

Avrupa’nın En Büyüğü “Kedi Cumhuriyeti”

Rusya’nın St. Petersburg kentinde Avrupa’nın en büyük kedi kafesi açıldı. Kedi Cumhuriyeti isimli kafenin 60 kediye yuva olacağı belirtildi.

Müzeleriyle ünlü St. Petersburg kentinde, 2012 yılında açılan ve Avrupa’nın ilk kedi kafesi olan Kedi Cumhuriyeti‘ne bir şube daha eklendi.

Kedi Müzesi’ne bağlı ikinci şube, Avrupa’nın en büyük kedi kafesi oldu.  Liteynıy Caddesi üzerinde bulunan Kedi Cumhuriyeti’nde kentin ünlü kültürel değerlerinden Ermitaj Müzesi’nden ve hayvan barınaklarından 60 kedinin yaşayacağı belirtildi.

https://www.instagram.com/p/BOZGXorBeJr/

Projenin organizatörleri sosyal medyada Kedi Cumhuriyeti’ne gelen ziyaretçilerin istedikleri kediyi sahiplenebilecekleri ve istedikleri kadar ödeme yapabileceklerini duyurdu. Kafenin başlıca amaçları arasında ise evsiz hayvanları sahiplendirilmesi yer alıyor. Nitekim, kafenin bağlı olduğu Kedi Müzesi geçen yıl 700’den fazla kedinin sıcak bir yuva bulmasını sağlamıştı.

Kedilerin sıklıkla görüldüğü çatı gibi tasarımların bulunduğu kafenin, kentin yeni turistik mekanlarından biri olması bekleniyor.

Kaynak: Sputnik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

didim deniz aralık hayvansever

Hayvanseverler Sokak Hayvanlar için Aralıkta Denize Girdi

kedi yutan çöp

Konya’nın Kedi Yutan Çöp Kutuları