in

Avcıların Sakatladığı Sümbül Efe Sağlığına Kavuştu

Manisa’da 6 ay önce pompalı tüfekle vurulan ve tek bacağını yitiren sokak köpeği Sümbül Efe, Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde uygulanan tedavinin ardından yürüteçle ayağa kalktı.
Avcıların Sakatladığı Sümbül Efe Yürüteçle Ayağa Kalktı-Ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Manisa’nın Yunusemre Büyüksümbüller Mahallesi’nde geçen yıl ağustos ayında pompalı tüfekle yaralanması sonucu sağ arka bacağını yitiren sokak köpeği, Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gördüğü tedavinin ardından sağlığına kavuştu. Bir hayırsever vatandaşın bağışladığı özel yürüteçle yürüyebilen köpek, barınaktaki diğer köpekler gibi ayaklarının üzerinde durmaya başladı.

Oldukça Mutlu Görünüyor

Avcıların Sakatladığı Sümbül Efe Yürüteçle Ayağa Kalktı-Ajanimo-2

Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Sorumlu Veteriner Hekimi Uğur Dilik, Sümbül Efe ile ilgili yaptığı açıklamada “İlk tedavisini yaptıktan sonra bizi aşan bir durum olduğunun farkına vardık. Daha sonra tam teşekküllü özel bir hastaneye gönderdik. Orada iki defa omurilik ameliyatı gerçekleşti, fakat iyileşemedi. Tek bacağını kullanabiliyor, diğer bacağı ise felçli bir şekilde sakat kaldı. Hayırsever bir vatandaşın aracılığıyla, köpeğe taktığımız özel yürüteçle, sağlığına kavuşturmuş olduk. Artık doya doya koşup oynayabiliyor. Gözündeki mutluluğu anlayabiliyoruz. Omuriliği parçalandığı için tam olarak iyileşmesi biraz zor bir durum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

snapchat up ajanimo 1 1

Snapchat’te “Up” Rüzgarı

kleopatra

Kedi Neden Kleopatra Oldu?