in

Avcılar Tarafından Vurulan Flamingo Artık Uçamayacak

Bursa’nın Karacabey ilçesinde doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş tarafından saçmayla vurulmuş halde bulunan flamingo, tedavi edildi ancak uçamayacak.

Bursa‘nın Karacabey ilçesinde doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş tarafından saçmayla vurulmuş halde bulunan flamingo, artık uçamayacak. Flamingo, tedavisi tamamlandıktan sonra Bursa Hayvanat Bahçesinde barınacak.

Karacabey Boğazı’nda 3 gün önce doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş, yaralı halde bulduğu flamingoyu veterinere götürdü. Tüydeş, veterinerin artık uçamayacağını söylediği flamingoyu müdahalesinin ardından evine getirdi. Alper Tüydeş, 3 gündür evinin terasında baktığı flamingoyu, Doğa Koruma ve Milli Parklar 2’nci Bölge Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

flamingoöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Flamingonun artık uçamayacağını söyleyen Tüydeş, “Bu flamingonun bu görüntülerini inşallah onu bu hale getirenler de izler. Bu flamingonun artık uçamayacağını ve doğal olmayan kapalı ortamlarda hayatını sürdüreceğini görür. Bundan sonra da elini vicdanına koyarak hareket eder diye temenni ediyorum. Bu güzel kuşun bundan sonraki tedavisinin yapılması için Bursa Milli Park Müdürlüğü ekiplerindeki veteriner hekimlere teslim edeceğiz. Onlar da yarasının daha kısa sürede iyileşmesini sağlayıp, bir aksilik olmazsa yaşamının kalan süresini Bursa Hayvanat Bahçesindeki flamingolarla beraber geçirmesini hedefliyorlar. Tüm temennimiz bu yönde. Karacabey’de bu tarz farkındalık oluşmasında Karacabey Belediyesinin ‘Hayvan Dostu Şehir’ sloganıyla hareket etmesi de çok etkili oluyor. İnsanlar artık bu tarz durumlarda duyarsız kalmayarak Karacabey Belediyesi ekiplerini arıyorlar. Bu tarz yabani hayvanlara ulaşılmasını sağlıyorlar” ifadelerini kullandı.

Yaralı flamingo, tedavisi Doğa Koruma ve Milli Parklar 2’nci Bölge Müdürlüğü bünyesindeki Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edildi. Flamingonun tedavisinin ardından Bursa Hayvanat Bahçesine alınacağı bildirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmir’de Köpek Sahiplendirme ve Rehabilitasyon Merkezi Kuruluyoröç

İzmir’de Köpek Sahiplendirme ve Rehabilitasyon Merkezi Kuruluyor

kedi cotton

Perişan Halde Bulunan Kedicik Tedavisinin Ardından Bir Prensese Dönüştü