in

Avcılar Tarafından Kurulup Arkadaşlarının Ölümüne Neden Olan Tuzakları Söken Goriller

Arkadaşlarını öldüren tuzakları parçalayan goriller, avcılığın hayvanlarda yarattığı büyük travmaları bir kez daha gün yüzüne çıkardı.

Afrika’da bir milli parkta yaşayan goril ailesi avcılar tarafındna zarar görmekten o kadar bıkmış ki artık kendince çözümler üretmeye başlamışlar. Avcılar tarafından kurulan bir tuzak sebebiyle hayatını kaybeden gorilin arkadaşları oldukça ilginç bir şey yaptı.daşlarının Ölümüne Neden Olan Tuzakları Söken Goriller 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Arkadaşlarının takılarak hayatını kaybettiği tuzağı söken iki goril olaya tanık olan gönüllüyü de şok etti. Grorilleri korumaya yönelik çalmalar yapan Dian Fossey Gorilla Fund ekibi bu tuzakların genellikle antiloplar için konulduğunu ancak diğer hayvanlarından tuzaklara takılıdğını ifade ediyor. Büyük goriller bu tuzaklardan kurtulurken genç ve bebek gorillerin tuzaklardan kurtulamayarak hayatını kaybediyor.

daşlarının Ölümüne Neden Olan Tuzakları Söken Goriller 1

Gorillerin tuzakları parçalamasından 1 hafta geçmemiştiki  bir bebek goril  bir başka tuzağa takılarak hayatını kaybetti. Tuzaktan kurtulmak için çabalarken omzu çıkan ve vücudunda dern yaralar olan goril tedavi altına alınmasına rağmen kurtulamadı.

daşlarının Ölümüne Neden Olan Tuzakları Söken Goriller 3

Kaynak: Bored Panda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Minik Judocular Harçlıkları ile Sokak Hayvanlarına Yuva Yaptıöç

Minik Judocular Harçlıkları ile Sokak Hayvanlarına Yuva Yaptı

Kafası Sobaya Sıkışan Köpek Kurtarıldı öç

Kafası Sobaya Sıkışan Köpek Kurtarıldı