in

Atın Çilesi Son Buldu

Adana‘da bir hurdacının atı açlık ve yorgunluktan yere yığıldı. Baygın halde yerde kırbaçlanan atı ekipler kurtardı.

Merkez Seyhan İlçesi Dikili Mahallesi civarında arabaya bağlı bir atın yerde yattığı ve sahibi tarafından kırbaçlandığı haberini alan Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği’nin (KİHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım, Doğa Koruma ve Milli Parklar 7’nci Bölge Müdürlüğü ekipleri ile olay yerine gitti.

Görevliler, 15 yaşındaki bir çocuk tarafından itilerek ve kırbaçlanarak kaldırılmaya çalışılan atın, açlık ve yorgunluktan bitkin düştüğünü belirledi. Bunun üzerine Milli Parklar görevlileri hayvana eziyet edildiği gerekçesiyle ata el koydu.

at-adana-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vücudunun bazı yerlerinde yaralar bulunan at, çağırılan Adana Büyükşehir Belediyesi minibüsü ile hayvan barınağına götürüldü. At, burada tedavi edilip beslenince kendine geldi.

KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, hayvanlara eziyet edenlere verilen cezaların az olduğunu belirterek, “Birçok kişi hayvanına kötü davranıyor. Bu at biz gitmeseydik ölmüştü. Buraya getirip koruma altına aldırdık. Tedavisi devam ediyor. Şimdi hayatının sonuna kadar çalışmadan rahat bir şekilde yaşayacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çağlakedi ajanimo1

Kedi Turnuvayı Trolledi

Surun Kedileri İstanbula Geliyor Ajanimo 2 2

Sur’un Kedi ve Köpekleri İstanbul’a Geliyor