in

Atık Malzemelerden Patili Dostlar için Kışlık Barınak Yapan Belediye

Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi topladığı atık malzemelerden köpek ve kediler için kışlık barınak yaptı. Brandalar ile güçlendirilen 50 barınak uygun yerlere bırakıldı.

İpekyolu Belediyesine bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, çöplerden topladıkları kasa, eski mobilya ve tahta parçalarıyla kedi ve köpekler için kışlık barınak hazırladı. Ekipler tarafından 1 metrekare büyüklüğünde yapılan branda ile güçlendirilen 50 barınak, ilçeye bağlı mahallelerde sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu yerlere bırakıldı.

İPEKYOLU BELEDİYESİ ATIK MALZEMELERDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN KIŞLIK BARINAK YAPTI

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“HAYVAN DOSTU BİR BELEDİYEYİZ”

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, İpekyolu Belediyesi’nin, hayvan dostu bir belediye olduğunu ifade ederek, “Sokak hayvanları için yapılan bu barınaklar beni çok mutlu etti. Çünkü bu hayvanlar maalesef kötü koşullarda yaşıyor. Biz de belediye olarak bu kötü durumu ortadan kaldırmak için sürekli çalışıyoruz. Projeler üretiyoruz. Belediye olarak yakın zamanda 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında sokak hayvanları için beslenme etkinliği gerçekleştirdik. Hayvanlarla içi içe, dostça bir yaşam sürmeliyiz” dedi.

İPEKYOLU BELEDİYESİ ATIK MALZEMELERDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN KIŞLIK BARINAK YAPTI

“SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKALIM”

İpekyolu Belediyesine Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri de sokak hayvanlarının ağır kış koşullarından çok olumsuz etkilendiğini belirterek, “Atık malzemelerden hayvanların kışın üşümemesi ve ıslanmaması için yaklaşık 50 tane barınak yaptık. Bu kulübeleri de insanların çöplere attığı malzemelerden yaptık. Hayvan dostlarımız kış aylarında sıcak bir yuva sahibi olsunlar istedik. Vatandaşlarımızdan ricamız şudur. Kış geliyor, sokak hayvanları da bizimle bu yaşamı paylaşan canlılar, onları koruyup, sahip çıkalım” diye konuştu.

İPEKYOLU BELEDİYESİ ATIK MALZEMELERDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN KIŞLIK BARINAK YAPTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Kursun ile Katledilen Zoronun Sahibi Hale Demircan KonustuHala Soktayiz

9 Kurşun ile Katledilen Zoro’nun Sahibi Hale Demircan Konuştu: Hâlâ Şoktayız

Kendisini Kopek Zanneden Sevimli Kedi Azmael

Kendisini Köpek Zanneden Sevimli Kedi ‘Azmael’