in , ,

Atatürk’ün Gençliğe Armağan Ettiği Gençlik ve Spor Bayramı Ruhunu Daima Yaşatan Gençler

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan bu önemli gün, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını kazanmasındaki en önemli adımlardan birini temsil etmektedir. Bu önemli ve özel günü, gençlere hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnettarlığımızı sunarken, gençlerin hayvanların hayatına nasıl güzel dokunuşlar yaptığına bakalım.

19 Mayıs 1919′da Atatürk’ün Samsun’a ilk adımlarıyla başlattığı kurtuluş mücadelesi ilk günkü heyecanını korurken, bu önemli günün gençlere ithaf edilmesi ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere ne kadar önem verdiğini ve onlardan bu vatan için beklentilerinin çok büyük olduğunu göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan ve Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı olan her genç, vatanı için çeşitli fedakarlıklar ve çalışmalar üstlenirken bunlar sadece insanlar için değil elbette bu toprakları bizim yapan doğamız, dağımız, taşımız, hayvanlarımız ve tüm canlılarımız içindir. 19 Mayıs ruhuyla yaşayan ve ülkesinin her parçasına değer verip, değer katan gençler hayvanlar için yaptıklarıyla da gurur veriyor. Biz de bu özel günde, gençlerin hayvanların hayatına nasıl dokunduğunu ve küçük dokunuşlar ile o masum canların hayatlarını nasıl güzelleştirdiklerinin sadece bir kısmını sizler için derledik.

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde dere yatağında mahsur kalan yaralı karaca, gençlerin çabasıyla bulunduğu yerden kurtarılarak veteriner hekimde tedavi ettirildi.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan bir grup genç, engelli hayvanlar için kendi el emekleriyle 15 adet yürüteç yaptı.

Hakkari‘nin Yüksekova ilçesinde duyarlı bir grup genç, karla kaplanan dağlarda yiyecek sıkıntısı çeken hayvanlar için harçlıklarıyla aldıkları ekmekleri belirlenen yerlere bırakıyor.

Erzurum’un Oltu ilçesinde yürüyüş yapan gençler Sitare boğazında rastladıkları yaralı kartalı yetkililere teslim etmek için 3 kilometre kucaklarında taşıdı.

Çanakkale’de başlayan kar yağışı yüksek noktalarda etkili oldu. Kirazlı köyü Balaban tepesi mevkii beyaz örtüye bürünürken, sokak hayvanlarını da unutmayan Gençlik Merkezi liderleri, onlara mama ve su bıraktı.

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde gönüllü olarak bir araya gelen gençler, sokakta kalan kedi ve köpekler için 1 günde 150 adet kulübe yapmayı hedefliyor.

Mersin’de bir grup çevre ve hayvan dostu Kızılay gönüllüsü genç, “Mamanı al bize katıl” kampanyası yaparak COVID-19 sebebiyle zor günler geçiren sokak hayvanları için 550 kilo mama topladı. Gençler ayrıca 60 aileye de gıda yardımında bulundu.

Bitlis’in Ahlat ilçesindeki engelli gençler, sokak hayvanları yararına kermes düzenlendi.

Bir grup genç, kendi imkanlarıyla aldıkları mama ve etlerle hayvanları besledi. Market arabasına koydukları yiyeceklerle sokakları dolaşıp aç kalan hayvanları arayan gençler, vatandaşlar tarafından da takdir edildi.

Şırnaklı gençler barınmak için yer arayışında olan sokak hayvanlarına atık malzemelerden ev yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bayram sekeri tadinda bu gorseller modunuzu yukseltecek

Bayram Şekeri Tadında, Bu Görseller Modunuzu Yükseltecek

Cinde Polis Plastik Kutularda Canli Hayvan Ticareti Yapanlara Operasyon Duzenledi 1

Çin’de Polis Plastik Kutularda Canlı Hayvan Ticareti Yapanlara Operasyon Düzenledi