in

Atatürk Üniversitesi Öğrencileri Kampüs Kedileri için Yuva Yaptı

Erzurum Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü tarafından sahipsiz ve sokakta yaşayan kediler için kedi evi oluşturuldu. Ahşaptan yapılan kedi evinin çevresi ise demir kafesle koruma altına alındı.

Kulüp üyeleri, yardımseverlerden veya harçlıklarından biriktirerek aldıkları yiyecekleri, her gün kedi evine getiriyor.

Atatürk Üniversitesi Öğrencileri Kampüs Kedileri için Yuva Yaptı 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanseverler Kulübü Başkanı Tuğçe Güner, “Bu kedi evi projemiz. Atatürk Üniversitesi kampüsü içerisinde kediler için bir barınma evi yapmak istedik. Bunu rektörlüğe proje olarak sunduk ve onaylandı. Sonucunda da bu kedi evini yaptırdık. Sadece bununla kalmayıp devamını da getiriyoruz. Küçük kedi evleri yapacağız. Bu kedi evimizin haricinde tek kapasiteli kedi evleri de yaptırmak istiyoruz. Okulumuzun atölyesinde bunuda proje olarak sunduk ve onaylandı. Projeden köpekler de faydalanabilecek. Evleri fakültelerin önüne bırakacağız. Eğer kediler bu evlerden faydalanabiliyorsa devamını getireceğiz. Evler, Erzurum’un kış şartlarına uyarlanmış bir şekilde grafik ve tasarımcı arkadaşlarımız tarafından hazırlandı. Hayvanseverlerin yardımlarını bekliyoruz” diye konuştu.

Atatürk Üniversitesi Öğrencileri Kampüs Kedileri için Yuva Yaptı 3

 

‘HAFTANIN 7 GÜNÜ BİRİ KONTROLE GELİYOR’

Soğuk ve çok kar alan Erzurum’a sokakta yaşayan hayvanların başını sokabileceği sıcak bir yuva oluşturmak istediklerini ifade eden Atatürk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencisi Hüseyin Altın ise şunları söyledi: “Kedi evi projesi benim sorumluluğum altında. Haftanın 7 gününü arkadaşlarla bölüştük. Her gün başka arkadaşlarımız kedi evine gelip, buranın temizliğini yapıyor. Burada kediler için düzenli besleme yapıyoruz. Sadece kedi evini değil, çevre temizliğini de yapıyoruz. Kampüste bulduğumuz sahipsiz kedileri getirip burada besliyoruz. Onlar da hayatlarından çok memnunlar. Yemleri bağışlarla ya da ailelerimizin bizlere gönderdiği harçlıklarıyla karşılamaya çalışıyoruz.”

Atatürk Üniversitesi Öğrencileri Kampüs Kedileri için Yuva Yaptı 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaralı Yavru Ceylanı Köylüler Kurtardıöç

Yaralı Yavru Ceylanı Köylüler Kurtardı

Termik Santralöç

Termik Santrallerden Kaynaklanan Hava Kirliliği 45 Bin Erken Ölüme Sebep Oldu