in

Atatürk Havalimanı’nda Aprona Giren Köpekler Barınağa Gönderiliyor!

Atatürk Havalimanı’nda aprona girerek uçuş trafiğini olumsuz etkileyen köpekler için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından köpek timi oluşturuldu.

Atatürk Havalimanı’nda aprona girerek uçuş trafiğini olumsuz etkileyen köpekler için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından oluşturulan köpek timi, apronda gezen köpekleri kafes tuzak yöntemiyle yakalayarak barınaklara götürülüyor.

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Peki ya sonra?

Havalimanlarında ara sıra aprona köpek girme vakaları yaşanıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi çözümü hayvanları kefesle yakalıyp barınağa götürmekte bulmuş. Havalimanı çevresinde yaşayan çoğu hayvan belediyeler tarafından şehir içlerinden toplanıp ıssız yerlere atılmış hayvanlardan oluşuyor. Yemek bulmakta zorlanan bu hayvanlar çareyi bölgede insan yoğuluğunun olduğu yere yani havaalanına yönelmekte buldu.

Ancak bu kez de uçuşları aksattıkları için toplanıyorlar ve barınağa hapsediliyorlar. Peki bu hayvanlar ömürleri boyunca bir kafes için de mi yaşayacaklar yoksa belediye tarafından yine bir şehrin ücra kösesine mi terk edilecekler?

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İYİ Parti: “Bugün Hayvana Yarın Çocuğa”

Afrika’da Yeni Bir Dinozor Türü Keşfedildi