in

Atatürk Havalimanı’nda Aprona Giren Köpekler Barınağa Gönderiliyor!

Atatürk Havalimanı’nda aprona girerek uçuş trafiğini olumsuz etkileyen köpekler için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından köpek timi oluşturuldu.

Atatürk Havalimanı’nda aprona girerek uçuş trafiğini olumsuz etkileyen köpekler için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından oluşturulan köpek timi, apronda gezen köpekleri kafes tuzak yöntemiyle yakalayarak barınaklara götürülüyor.

90ffc66c15d0daf4bd2e5a84f6d240b2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Peki ya sonra?

Havalimanlarında ara sıra aprona köpek girme vakaları yaşanıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi çözümü hayvanları kefesle yakalıyp barınağa götürmekte bulmuş. Havalimanı çevresinde yaşayan çoğu hayvan belediyeler tarafından şehir içlerinden toplanıp ıssız yerlere atılmış hayvanlardan oluşuyor. Yemek bulmakta zorlanan bu hayvanlar çareyi bölgede insan yoğuluğunun olduğu yere yani havaalanına yönelmekte buldu.

4980357b193e3524672a4b56d5917807

Ancak bu kez de uçuşları aksattıkları için toplanıyorlar ve barınağa hapsediliyorlar. Peki bu hayvanlar ömürleri boyunca bir kafes için de mi yaşayacaklar yoksa belediye tarafından yine bir şehrin ücra kösesine mi terk edilecekler?

fc089c515bd27cf887f1a09e00ecb9ac

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye İyi Olacak”öç

İYİ Parti: “Bugün Hayvana Yarın Çocuğa”

Afrikada Yeni Bir Dinozor Türü Keşfedildiöç

Afrika’da Yeni Bir Dinozor Türü Keşfedildi