in

Ataşehir’de Foseptik Çukuruna Düşen Yavru Kedi 3 Gündür Kurtarılmayı Bekliyor

Ataşehir’de kullanılmayan bir foseptik çukuruna düşen 2 kediden biri duyarlı bir vatandaş tarafından kurtarıldı. Diğeri ise hala kurtarılmayı bekliyor.

Ataşehir‘de kullanılmayan 4 metrelik foseptik çukuruna 3 gün önce düşen 2 kedi yavrusu apartman görevlisi Orhan Aydın tarafından fark edildi. Aydın itfaiyeye haber verdiğini ancak itfaiye ekiplerinin ilk önce “geldik bulamadık” daha sonra ise “bize ihbar hiç gelmedi” açıklamasında bulunduğunu iddia etti. Kedilerden birini kendi çabalarıyla kurtaran Aydın diğeri için ise İSKİ’ye haber verdi ancak yavru yine kurtarılamadı.

Ataşehir'de Foseptik Çukuruna Düşen Yavru Kedi 3 Gündür Kurtarılmayı Bekliyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hürriyet’ten Burcu Purtul Açar’ın haberine göre, yavru kediyi kurtaran Orhan Aydın, şunları söyledi: “Sabah geçerken sesi duydum. Sonra sesin nereden geldiğini buldum. Merdiven indirdim ama yavru deliğe kaçtı. İtfaiyeyi aradım sabah 09.00’da. ‘Biz geldik ama kedi oraya buraya kaçıyor biz çıkaramayız’ dediler. İSKİ’yi çağırın dediler. Ama kimse görmemiş itfaiyenin geldiğini. Bu öğlen yavrunun çıktığı deliği son anda tahtayla kapayınca aşağı indirdiğimiz merdivenle aldık yavruyu. İtfaiyecilerin yapamadığı şeyi biz yaptık. Keşke öbürünü de kurtarabilsek.

Tekrar aranan itfaiye ekipleri daha önce orası için bir çağrı almadıklarını belirtti. Verilen adrese kısa sürede gelen ekipler kuyunun dibindeki deliğe giren ve çıkmayan siyah kedi yavrusu için kepçe gelmesi gerektiğini söylediler. İtfaiye ekipleri “Yavru delikten çıkmazsa bizi tekrar arayın geliriz” diyerek olay yerinden ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mersinde Pompalı Tüfek Dehşeti Kurşunların Hedefinde Olan 10 Köpekten 4ü Öldüöç

Mersin’de Pompalı Tüfek Dehşeti: Kurşunların Hedefinde Olan 10 Köpekten 4’ü Öldü

Hayvanseverler Kurtköy Ormanındaki Canlar için Buluşuyoröç

Hayvanseverler Kurtköy Ormanındaki Canlar için Buluşuyor