in ,

Ataşehir’de Duman İsmli Köpeği Sopayla Öldüresiye Döven Saldırgan Hakkında “Adli Kontrol Kararı” Verildi!

Ataşehir’de sokak köpeğini sopayla feci şekilde döverek yaralayan şahıs hakkında, yaraladığı Duman isimli köpeğin 10 bin TL olan hastane masrafının tamamını, 1 yıl boyunca sağlık, bakım ve maam ihtiyacını karşılaması, bir hayvan barınağına 100 kilogram mama yardımında bulunması şeklinde adli kontrol hükmü uygulandı.

Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’nde tavuklarına saldırdığı gerekçesiyle ‘Duman’ isimli sokakta yaşayan köpeği sopayla feci şekilde döverek yaralayan Hasan Kılıç, gözaltına alınarak emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na gönderildi. Savcılıktaki işlemleri tamamlanan şüpheli, Hayvanları Koruma Kanunu’na aykırı davrandığı gerekçesiyle tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Atasehirde gozu donen saldirgan kopegi sopa ile dovdu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hakimlikteki sorgusunda olay günü 8 tavuğunun yerde ölmüş vaziyette olduğunu gördüğünü söyleyen şüpheli, “Tavuğu köpeğin ağzından almaya çalışırken köpek üzerime geldi. Sonrasında köpeğe vurarak tavuğu almaya çalıştım. Tavuk öldü yere düştü, köpek de kaçtı. Ben kendim hayvan beslerim. Kasten köpeği dövme gibi bir durumum söz konusu değildir. Çok pişmanım, tutuksuz yargılanmayı talep ediyorum” dedi.

Atasehirde gozu donen saldirgan kopegi sopa ile dovdu3

Saldırgan; Duman’ın 10 Bin TL’lik Hastane, 1 Yıllık Bakım ve Mama Masarafını Karşılayacak

Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, tutuklama talebini reddederek şüpheli H.K. hakkında haftada 2 gün imza atma ve 1 yıl boyunca Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün belirleyeceği Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışacak. Yaraladığı köpeğin tüm bakım ve masrafları ile 1 yıl boyunca mama gibi temel ihtiyaçlarını karşılaması şeklinde adli kontrol kararı verildi.

Bir Hayvan Barınağına 100 Kg Mama Bağışlayacak

Ayrıca şüpheli hakkında 15 gün içerisinde bir hayvan barınağına 100 kilogram mama yardımında bulunması şeklindeki adli kontrol hükmü uygulandı.

SOHAYKO, Mahkeme Kararına İtiraz Edecek

Duman isimli köpeği korumaya alan SOHAYKO Derneği, bir köpeği canice hislerle öldüresiye dövüldüğünün kanıtı ortada iken verilen cezanın adil olmadığını ifad ederek mahkeme kararaına itiraz edeceklerini açıkladı.

Bu Şahıs, Canice Hislerle Bir İnsana Benzer Bir Şiddet Uygulasa Aynı Hakim Aynı Cezayı mı Verecek? Adalet Bunun Neresinde Hakim Bey!

Kendine saygısı olmayanın yaşam hakkına saygısı olamaz. Bu köpeği canice hislerle öldüresiye döven Hasan Kılıç, videodaki görüntülerden de görüleceği üzerine ne yazık ki kişiliğinin sağlıksız boyutuna düşmüş, düşük bilinç düzleminde var olmaya çalışan bir kişi. Bu şahsın, bu haliyle toplum içinde dolaşması hayvan için de insan için de doğa için de bir tehdit. Hasan Kılıç’ın tam teşekküllü bir terapi merkezinde terapi görmesi ve iyilştiği yönünde bir heyet raporu verildikten sonra sonrasında 1 yıl Denetimli Serbestlik verilmeliydi. Aynı şahıs, bir insana canice hislerle benzer bir şekilde uygulasa aynı hakim aynı kararı alabilecek, aynı cezayı verebilecek mi! Adalet bunun neresinde hakim bey! Hayvanları Koruma Kanunu’na göre bir hayvana şiddet uygulayana 6 ay ile 3 yıl arası hapis cezası öngörülüyor. Duman’ın davasının görüldüğü Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi’nin görevli hakimi kanunen 3 yıl hapis cezası verebilirken, bu cezayı veremiyorsa, demek ki hakim olmak için diploma yeter şart değil. Adalet duygusu yüksek, hakka saygısı olan, fikri, vicdanı ve irfanı hür bir kişiliğe sahip olması gerekir.

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yangindan Kurtarilan Yavru Leylek Hayata Tutundu 3

Yangından Kurtarılan Yavru Leylek Leyla Hayata Tutundu

Otomobilin motoruna giren yavru kediyi kurtarmak icin seferber oldular 3

Otomobilin Motoruna Giren Yaramaz Yavru Kediyi Kurtarmak İçin Seferber Oldular