in

Ataşehir, Kartal, Pendik ve İstanbul’un Birçok Semtinde Usülsüz Toplama İddiası!

Sosyal medyada 13 Ekim tarihinde İstanbul’un birçok yerinde usülsüz toplama yapılacağı iddiası hayvanseverleri ayağa kaldırdı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye tarafından 13 Ekim 2017 tarihinde Ataşehir, Kartal, Pendik, Çatalca ve İstanbul’un birçok bölgesinde usulsüz toplama yapılacağı iddiası hayvanseverleri kızdırdı.

Screen Shot 2017 10 12 at 23.08.03

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sokak hayvanlarına yapılan eziyet ve zulmün son bulmasını isterken, bir de belediye tarafından yapılacak olan bu usulsüz toplama kararı iddiası sokaktaki hayvanlarına karşı olan tehlikeyi gözler önüne serdi.

58da1e0f18c773283ca4fdd6

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi’nin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekiplerince 13.10.2017 tarihi itibari ile toplama yapılacağı bilgisi edinilmiştir. İstanbul sokaklarındaki kedi ve köpeklerimiz sahipsiz değildir! Hepsinin sahibi bizleriz ! 5199 sayılı kanun ve hayvanların korunmasına dair uygulama yönetmeliğinin ilgili maddelerine aykırı olarak yapılacak her türlü işlemin takipçisi olacağımızı ve hayvan dostlarımızın alışkın oldukları doğal yaşam ortamlarından alınmaları halinde, tüm yasal yollara başvuracağımızı bildiririz.

fft99 mf8829560

TOPLAMA YAPILMASINA NASIL ENGEL OLURSUNUZ?

Hayvanseverler ise sayfalarında yaptıkları paylaşımlarda “Lütfen, kendilerini savunamayan gezegen komşularımız hayvanları koruyun” diyerek toplama yapılması halinde vatandaşların yapmaları gerekenleri şöyle sıraladılar

1. İBB aracı gördüğünüz yerde (normal şartlar altında tüm belediye toplama araçları için geçerli bunlar) hayvanların tutanaksız alımını engelleyin.

2. Video ve fotoğraf çekimi yapıp sosyal medya üzerinden paylaşarak yardım isteyin.

3. Ekiplerin hayvanlara attığı uyuşturucu iğneler narkotik takipte madde içerir ve ekipte bunların nerede nasıl kullanıldığından da sorumlu veteriner bulundurulması yasal zorunluluktur. Fakat ekiplerde çoğunlukla veterinere rastlanmaz. Dolayısıyla, ellerindeki uyuşturucu maddeyle ilgili polis çağırın. O iğneler çeşitli amaçlarla size veya çocuğunuz da atılabilir, unutmayın, acımasızlıkta ilk uygulama durağı hayvanlar olur.

sokaginasahipcik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evine gelen sahine saz calip turku soyledi 365353 5

Atölyesine Gelen Şahine Saz Çalıp Türkü Söyleyen Güzel İnsan

İtalyan Moda Devi Gucci Ürünlerinde Kürk Kullanmaya Son Veriyor

İtalyan Moda Devi Gucci Ürünlerinde Kürk Kullanmaya Son Veriyor