in

Atalay Filiz’in Evinden Kayıp Kedinin Tasması Çıktı

14 günden beri kendisinden haber alınamayan seri katil zanlısı Atalay Filiz’in evinde bulunan kedi tasması ilginç bir ayrıntıyı gözler önüne serdi.

atalayfiliz

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Seri katil zanlısı Atalay Filiz aradan iki hafta geçmesine rağmen bulunamadı. Geride bir kamera görüntüsünden başka iz bırakmayan Filiz ile ilgili her geçen gün çarpıcı detaylar ortaya çıkıyor.

Atalay Filiz’in İstanbul Tuzla’daki evinde bulunan bir kedi tasması, zanlının profili ile ilgili yeni bir detayı gözler önüne serdi. Filiz’in, Müge Anlı’nın programında ekrana gelen odasını izleyen 16 yaşındaki bir genç kız, eşyalar arasındaki bir kedi tasmasını görünce şoke oldu. Programı arayan genç kız, “O benim kedimin tasması. Ben, Atalay’ın öldürdüğü Fatma Kayıkçı’nın komşusuyum. Kedim birden ortadan kaybolmuştu. Demek ki Atalay kedimi yok etmiş” dedi.

atalayfiliz2

Birden Kayboldular

Atalay Filiz’in Tuzla’daki çay bahçesinde iş arkadaşları ve oturduğu apartmandaki komşuları onun kedilere baktığını, hatta günde 3 liralık ciğer alıp beslediğini söyledi. Atalay Filiz’in yaklaşık 10-12 kediye baktığını ancak bir gecede hepsinin yok olduğunu dile getirdiler. Atalay Filiz’in iş arkadaşı E. isimli genç kız “Ocağın arkasında kedilere bakıyordu. Bir gün baktığımda hiçbiri yoktu. Buna anlam veremedim” dedi.

Hayvanlara Karşı İşlenen Suçlar ve Şiddet Eğilimi İlişkisi

İtalya’da hapishanelerde yapılan bir araştırmada hayvanları suistimal etme ya da öldürmenin suça yatkın olmanın belirtisi olduğu tespit edilmişti. (haberin devamı için…)

İtalya Devlet Orman Muhafızlığı’na bağlı Hayvanlara Karşı İşlenen Suçları İnceleme Birimi, Link-Italia Derneği ve Ceza İnfaz Kurumu’nun işbirliğiyle yapılan araştırmada, farklı suçlardan mahkum olan 537 kişinin yüzde 87’sinin küçük yaştayken hayvanların öldürülmesine ya da kötü muameleye maruz bırakılmasına karıştığı belirlenmişti.

atalayfiliz3

Link-Italia Derneği Başkanı Francesca Sorcinelli araştırma verileri üzerine, “Bu çalışma çok önemli çünkü hayvanların eziyete tabi tutulması ve öldürülmesi ile insanlara karşı şiddet uygulanması ve her türlü antisosyal suç eylemi arasındaki yakın ilişkinin bilimsel olarak doğrulanmasını sağladı” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doriş 1

Birbirinden Eğlenceli 13 Hayvan İllüstrasyonu

çocuk2

Minik Josh’un ‘Köpek Sevgisi’ Gizli Kameraya Yakalandı