in

Astım Hastası Kedi Heidi ve Sevgi Dolu Hikayesi

Heidi astım hastası bir kedi onu çok seven sahipleri durumunu kontrol altında tutmak için solunum cihazı kullanıyor.

kedi1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yaklaşık 1 yıl önce 3 yaşında ki kedi dostumuz Heidi, hırıltılı ve yoğun bir şekilde öksürüyordu. Sahipleri Donna ve David başlarda çok önemsemediler. Heidi’nin hasta olacağını zannettiler. Ancak Heidi’nin öksürükleri artınca endişelenip bir veteriner hekime götürdüler. Veteriner hekim kediyi gördüğünde çok şaşırdı. Çünkü daha önce bu kadar şiddetli ve çok öksüren bir kedi görmemişti.

kedi2-oc

Donna ve David Heidi’nin boğazına bir tüy yumağı yapıştığını düşünmüşler ancak Heidi’nin çok başka bir hastalığı vardı. Birçok kez Veteriner hekime gidip gelen Heidi’nin teşhisi mayıs ayında konuldu. Heidi astım hastası bir kediydi.

kedi3

Donna kedisinin hastalığını öğrenince çok şaşırdı çünkü astım hastalığının sadece insanlarda olabileceğini düşünüyordu. Asla bir kedide olacağı aklına gelmezdi.

Aşağıdaki video Heidi’nin karanlık bir odada öksürükleri ile başlıyor.

Heidi için yeni bir ekipman edindiler. Bu ekipmanı bulmaları biraz zor oldu çünkü insanların kullandığı astım spreyi daha önce kedilerde kullanılmamıştı. Ancak sonunda Heidi’nin rahat nefes alabileceği bir solunum cihazı edindiler.

Heidi bu alet takılıyken Donna’nın kucağında âdete bir bebek gibi görünüyordu. Heidi sahipleri tarafından sürekli kontrol ediliyor. Her akşam bu cihazla bir puf sıkılıyor Heidi’ye. Ancak öksürüğü biraz fazla ise bu puf sayısı 2 de olabiliyor. Bebekler gibi bakılan Heidi şuan çok sağlıklı.

Evde sigara içimi ve obezite, kedilerde astımı tetikleyen unsurlardır.

Kaynak: Dailymail

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sakarya köpek1

Köpekler Arabayı Zevkten mi Parçaladı?

metrokedi on

Shakespeare Treninin İlk Yolcusu Bir İngiliz Kedisi