in ,

Aslanlara Hareketli Beslenme Programı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait Zoo Park’ında bulunan aslanlar soğuk ve kardan etkilenmesi yetkilileri harekete geçirdi. Aslanlara hem hareket kazandırmak, hem de sıcak tutmak için hareketli besleme uygulanmasına karar verildi. Bu beslenme programı ile, aslanların avlanma güdülerini unutmayacakları ve soğuklarda daha hareketli olacakları düşünülüyor.

aslan beslemesi ajanimo 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Aslanlar kafeslerinde iken bakıcıları tarafından etler ağaç dalları ve kütüklere yerleştiriliyor. İşlem bittikten sonra kafeslerin kapısı açılarak bırakılan aslanlar etin kokusunu alınca et kapma yarışına giriyorlar.

aslan beslemesi ajanimo 2

Ağaç dalları ve kütüklerin üzerine konulan etleri büyük bir ustalıkla kapan aslanlar, bazı aralıklarla da etler için birbirini tehdit ediyor. Mevsim şartları ve yaşına göre günde yaklaşık 3 ila 3,5 kilo kırmızı et verilen aslanlar düzenli olarak besleniyor.

aslan beslemesi ajanimo 3

Özellikle kışın soğuklarda enerji ihtiyacını karşılamak ve soğuktan korumak için biraz daha et takviyesi yapılıyor. Afrika aslanları karlı ortamda bile ağaçlar üzerine konulan etlerini almak için birbirinden ilginç akrobatik hareketler sergiliyor.
aslan beslemesi ajanimo 7

Etleri almak için ağaçlara tırmanan aslanlar doğal ortamdaki avlanma görüntülerini sergileyen aslanlar, kar yağışında ağaçlara bırakılan etleri kapmak için yarışıyor.

aslan beslemesi ajanimo 4

Yetkililer ise özellikle hayvanların kışın soğuklarda ağırlaşmasından dolayı bazı aralıklarla daha aktif besleme yapıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ulusal kuş günü ajanimo 5 1

Anneliğin En Tüylü Halleri

aspen ajaimo 1

Hayvan Gibi Seyahat Etme İsteği Uyandıran Köpek Aspen