in

Asırlık Ağacı Oyup içine Giren Adama Ceza

Samsun’un Ayvacık ilçesinde korona virüsü (Covid-19) salgınına karşı asırlık ağaç içerisinden çektiği videoyu sosyal medyadan paylaşan İlkay Gümüşsu, gelen tepkiler üzerine ağaca herhangi bir zarar vermediğini, amacının vatandaşları gülümsetmek olduğunu açıkladı.

Orman Genel Müdürlüğü’nce Ayvacık ilçesinde koronavirüsten korunmak için kayın ağacında açtığı kovuğa giren “sincap adam” İlkay Gümüşsu (38) hakkında yasal işlem başlatıldı. Kendisine ağaçkakan diyen Gümüşsu’nun, ağacın 3’te 2’sini oyarak, çıkardığının tespit edildiği belirtildi. Gümüşsu, “Canlı bir ağacın içini oyup içine girmem mümkün mü? Suçluysak devletimizin vereceği ceza başımızın üzerine” dedi. Gümüşsu, videoyu ‘komiklik olsun’ diye çektiğini öne sürdü.

Asırlık Ağacı Oyup içine Giren Adama Ceza1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

lçeye bağlı Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yaşayan ve paylaştığı video hakkında konuşan İlkay Gümüşsu, “İstanbul’da çalışıyordum. Korona virüsü salgını dolayısıyla işlerimiz durdu. İşsiz kalmamız sonucu memleketimize geldik. Eşimin babasının önceden buradaki ağaca kapak yaptığını duymuştum ama daha önceden hiç gelmemiştim. Eşimle burada yabani kiraz fidanı sökmek için bu alana geldiğimizde bu ağacı görünce korona virüsü sebebiyle insanlarımızın mutsuz, moralsiz olduğu düşüncesiyle ağaç içerisine girip video çekme düşüncesi aklıma geldi. Kısa bir video çektim. Videoyu beğenenlerde oldu, farklı yöne çekenlerde oldu. Sanki biz ağacın içini oymuşuz gibi bir algı oluştu. Ağaç tamamen kendiliğinden oyuk ve kurumuş. Yaşlı bir ağaç. Bakıldığında çürümelerin olduğu da görülmekte. Bu ağaç üzerine sadece görüntü amacıyla kapak yapmıştık. Ağaç tamamen kurumuş ve içi çürümüş vaziyette. Bizim ağacın içini oyma lüksümüz yok. Bu tarzda ağaçlara ormanda sıkça rastlayabilirsiniz. Bu ağacın içine 3 kişi sığabilir. Bir de bu ağacın içinde kalıyormuşum gibi bir algı da var. Burada sadece kısa bir video çekmiştim. İnsanları gülümsetmek için yaptığım bir olaydı. Bu ağaçlar bizim oksijen kaynağımız. Ağaçsız, ormansız bir vatan olamaz” dedi.
Dünya genelinde etkisini sürdüren korona virüsü salgını hakkında temennide bulunan Gümüşsu, “İnşallah bu musibet bir an önce ülkemizi terk eder. Herkes sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamına devam eder” yorumunu yaptı.
Gümüşsu, orman memurlarının da gelip ağacı incelediğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mehmetçik Tarafından Yavruyken Bulunan Türkiye’nin En Yaşlı Ayısı Meyvan Öldü öç

Mehmetçik Tarafından Yavruyken Bulunan Türkiye’nin En Yaşlı Ayısı ‘Meyvan’ Öldü

Hayat tarmicisi hasan kızıla destek mesajı yağdı

Hayat Tamircisi Hasan Kızıl’a yüzlerce destek mesajı yağdı!