in

Aşevi Önünde İnsanlık Ağacı

Erzurum’da karla kaplı zeminde yiyecek bulmakta zorlanan serçelerin yardımına, Ebu İshak Vakfı Aşevi görevlileri yetişti. Serçeler, görevlilerin aşevinin bahçesindeki ağacın dallarına astıkları ekmek parçaları ile besleriyor.

Merkez Yakutiye ilçesindeki Bosna Caddesi‘nde müstakil bir binada çeyrek asırdır faaliyet gösteren Ebu İshak Vakfı’nin, her sabah ekmek parçaları koyduğu ‘İnsanlık ağacı’ çevredekilerin ilgisini çekiyor.

asevi onunde insanlik agaci 4560 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dalları ekmeklerle kaplı ağaçla selfie yapan vatandaşlar, yöntemin kendilerine de örnek olduğunu söylüyor. Erzurum’da yerel bir vakıf olduklarını belirten Ebu İshak Vakfı Aşevi Müdürü Eyüp Aydın, sadece insanlara değil, doğada yaşayan yaban hayata da sahip çıktıklarını söyledi.

asevi onunde insanlik agaci 4560 dhaphoto5

İhtiyaçlı aileler için vakıftan günlük 600 kişilik yemek çıkarıldığını, 900 aileye ise günlük ekmek yardımı yapıldığını belirten Aydın, yardımların yanı sıra özellikle kar yağışının olduğu günlerde kendi elleriyle dilimleyerek vakfın bahçesindeki ağaçların dallarına astıkları ekmekten özellikle kuşlar olmak üzere kedi ve köpeklerin de faydalandığını söyledi.

asevi onunde insanlik agaci 4560 dhaphoto7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Suudi Arabistanöç

Suudi Arabistan’da Güzellik Yarışmasına Sokulan 12 Deveye Botoks Yapıldığı Ortaya Çıktı!

Köpeği Yola Atan Adamın Tutuklanması Emsal Bir Kararöç

“Köpeği Yola Atan Adamın Tutuklanması Emsal Bir Karar”