in ,

Artvin’in Arhavi İlçesi Sular Altında Kaldı Bölgedeki Hayvanların Tahliyesi İçin Acil Yardım Çağrısı!

Artvin’in Arhavi ilçesinde dün akşamdan beri yaşanan şiddetli yağışlar sonrasında ilçe merkezi Arhavi Deresi’nin de taşması ile göle döndü. Kuvvetli yağış uyarısı devam ediyor. Bölgede, gerek sokakta yaşayan evsiz hayvanların gerek barınaklardaki hayvanların tahliyesi için yardım çağrısı yapılıyor.

Artvin’in Arhavi ilçesinde dün akşamdan beri yaşanan şiddetli yağışlar sonrasında ilçe merkezi Arhavi Deresi’nin de taşması ile göle döndü. İlçe merkezinin büyük bölümünde sokaklar, caddeler sularla kaplandı, araçlar su altında kaldı. Arama kurtarma ekipleri ilçe merkezinde botlarla vatandaşların yardımına koşarken, bölgedeki gönüllüler sokaktaki ve bakımevindeki hayvanlara için acil yardım çağrısı yapıyor.

Artvinin Arhavi Ilcesi Sular Altinda Kaldi Bolgedeki Hayvanlar Icin Acil Yardim Cagrisi 15 ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Artvin’in Arhavi ilçesinde dün akşamdan beri yaşanan şiddetli yağışlar sonrasında ilçe merkezi Arhavi Deresi’nin de taşması ile göle döndü.

Hayvanların Tahliyesi İçin Desteğe İhtiyaç Var!

Kuvvetli yağış uyarısı devam ediyor. Yarın gece 24.00’e kadar yağış bekleniyor. Bölgede gerek sokakta yaşayan evsiz hayvanların gerek bakımevlerindeki hayvanların tahliyelerinin yapılması gerekiyor. Arhavi Artvin’deki Nero Bakımevi sel altında kalmış. Özellikle revirdeki hastalar, ameliyatlılara ne olduğu bilinmiyor. Yollar koptuğu için bakımevine ulaşılamıyor. Ne yapacaklarını bilemez haldeler. Yol üstünde bakımevinden kaçan birkaç köpeğe rastlanmış. Ancak diğerlerinden henüz haber yok.,

Sokakta Gördüğünüz Canları ARHAYKO’ya Bildirin!

Dernekten yapılan açıklamada; “Hayvanlarımız sağ mı değil mi ne durumda hala öğrenemedik. Apartmanlar ve sokaklar boyumuzu aşacak kadar suyla dolu. Çok acil yüksek bir araca ve gönüllülere ihtiyacımız var. Ayrıca sokakta gördüğünüz yardıma muhtaç canları lütfen bize bildirin, sokaktaki canlarımızın çoğundan da henüz haberimiz yok bölgeden gönüllü yardımı çağrısında bulunuyoruz”

View this post on Instagram

A post shared by ARHAVİ HAYVANLARI KORUMA DER. (@arhayko_)

Sahipli 2 Köpek ve Derneğin Bordumundaki Yavrular Boğularak Öldü:(

Sağ kalan köpeklerin tahliyesi için çok acil araç ihtiyacı var. Bakımevinin durumu ilk saatlerdekine göre çok daha kötü, sular gittikçe yükseliyor ve birkaç saat içinde tekrar yağışların başlayacağı uyarısı yapılıyor. Sokakta akıntıya kapılan birçok köpeğin olduğu haberini alan dernek yetkilileri yaptıklaraı açıklamada şunlaraı söyledi: “Bazı köpeklerimiz suların alçak olduğu bölgelere kaçmayı başarmış ancak bodrumda kaldığı için boğulan yavrular var. Sokakta bakılan 2 sahipli köpeğin iple bağlı olduğu için boğulduklarını öğrendik. Acilen desteğe ihtiyacımız var.”

Soylu”Can Kaybı Yok” Dedi ARHAYKO Sahipli 2 Köpeğin ve Dernekteki Yavruların Boğulduklarını Duyurdu:(

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir hafta önce yaşanan sel nedeniyle bulunduğu Rize‘den Arhavi ilçesine gelerek sel bölgesinde incelemelerde bulundu. Bakan Soylu, selde herhangi bir can kaybının olmadığını açıklayarak; “Bizi sevindiren tek bir şey var, can kaybımız yok. Çok az yaralımız var. 1 veya 2 tane” şeklinde konuştu. Süleyman Soylu bu açıklamasına sokaktaki ve bakımevlerindeki evsiz hayvanları dahil etmemiş. ARHAYKO yetkilileri yaptıklaraı açıklamada; “Sokakta bakılan 2 sahipli köpeğin iple bağlı olduğu için boğulduklarını, dernekteki bodrumda olduğu için noğulan yavrulara olduğunu açıkladı.

Artvinin Arhavi Ilcesi Sular Altinda Kaldi Bolgedeki Hayvanlar Icin Acil Yardim Cagrisi 20 ajanimo Suleyman Soylu

Felaket Geliyorum Dedi!

1# Artvin’in Arhavi ilçe merkezi şiddetli yağışlar sonrası Arhavi Deresi’nin de taşması ile göle döndü.

Artvinin Arhavi Ilcesi Sular Altinda Kaldi Bolgedeki Hayvanlar Icin Acil Yardim Cagrisi 19 ajanimo

2#Derenin taşması sonucu mahalledeki binaların giriş ve zemin katlarında bulunan ev ve iş yerleri su altında kaldı. Bölgedeki gönüllüler, sokaktaki evsiz hayvanlar için endişeli.

Artvinin Arhavi Ilcesi Sular Altinda Kaldi Bolgedeki Hayvanlar Icin Acil Yardim Cagrisi 14 ajanimo

3#Vatandaşlar göle dönen sokak ve caddeleri evlerinin camlarından ve balkonlarından izlerken, AKUT ve AFAD ekipleri ilçe merkezinde botlarla yardıma koştu.

Artvinin Arhavi Ilcesi Sular Altinda Kaldi Bolgedeki Hayvanlar Icin Acil Yardim Cagrisi 1 ajanimo

4# Rize’nin Çamlıhemşin, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerinde yağış dolayısıyla bazı dereler taştı, farklı bölgelerdeki yamaçlarda kopmalar oldu. Ardeşen’e bağlı Tunca beldesindeki derelerin su seviyesi yağış nedeniyle yükseldi, Fındıklı’dan geçen Arılı Deresi ise taştı. Bu nedenle tarım arazileri ve yollarda hasar oluştu. İlçelerde ulaşımı sağlayan bazı yollar da derelerin taşması sonucu trafiğe kapandı.

Artvinin Arhavi Ilcesi Sular Altinda Kaldi Bolgedeki Hayvanlar Icin Acil Yardim Cagrisi 11 ajanimo

5# Kuvvetli yağış uyarısı devam ediyor. İlgili bölgelerdeki tahliyeleri gerçekleştiriliyor. Yarın gece 24.00’e kadar yağış bekleniyor.

Artvinin Arhavi Ilcesi Sular Altinda Kaldi Bolgedeki Hayvanlar Icin Acil Yardim Cagrisi 7 ajanimo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menderes Belediyesi Bayram Suresince Sokaktaki Evsiz Hayvanlari Besleyecegini Duyurdu 3 ajanimo

Menderes Belediyesi, Bayram Süresince Sokaktaki Evsiz Hayvanları Besleyeceğini Duyurdu

Sivastaki Cesur Kedi Apartmana Girmeye Calisan Tilkiyi Tokatlayarak Merdivenlerden Asagi Indirdi

Sivas’taki Cesur Kedi, Apartmana Girmeye Çalışan Tilkiyi Tokatlayarak Merdivenlerden Aşağı İndirdi