in

Artvin’deki Yangın Onlarca Hayvanı Canından Etti

Artvin’in Yusufeli ilçesi Dereiçi köyü son 24 yılda, 3 büyük yangın acısı yaşadı. Son yangın dün yaşanırken, bu yangında onlarca büyük ve küçükbaş hayvan hayatını kaybetti.

200 haneli köy merkezinde dün saat 14.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle bir evde yangın çıktı. Çıkan yangın kısa sürede rüzgar nedeniyle çevredeki evlere sıçradı. Çoğunluğu ahşap olan evlerdeki yangının mahalledeki diğer evlere de sıçraması ile 35 bina ile 60 civarında hane ile çok sayıda baraka ve ahır yandı. Çok sayıda büyük ve küçükbaş hayvanın da hayatını kaybettiği yangına Artvin ve Yusufeli Belediyesi İtfaiye ekipleri ile Orman İşletme Şefliği‘nin arazözleri ile müdahale edilirken, köy halkı da çalışmalara destek verdi. 3 saat süren çalışmaların ardından yangın kontrol altına alındı.

Artvindeki Yangin Onlarca Hayvani Canindan Etti 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

1997 Yılında Çıkan Yangında 4 Hayvan Hayatını Kaybetti

Öte yandan Dereiçi köyü geçmişte de 2 kez daha büyük yangına sahne oldu. Aynı köyde 1997 yılında çıkan yangında neredeyse köyün tamamı yanarken, 2014 yılı Ağustos ayında da aynı köye bağlı Terat Mezrasında yangın çıkmış, 11 ev, 28 ahır ve samanlık ile 4 büyükbaş hayvan hayatını kaybetmişti.

Artvindeki Yangin Onlarca Hayvani Canindan Etti 3

Hayvanların Yardımına Gönüllü Veterinerler Koştu

Köyde meydana gelen yangında 30’a yakın büyükbaş hayvan hayatını kaybederken, çok sayıda hayvan ise vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Bazı hayvanlar yaralı olduğu gözlenirken ilçede faaliyetlerini sürdüren veteriner hekimler Burak Özer ve Ömer Faruk Yavuz gönüllü olarak yangın bölgesindeki yaralı hayvanları müdahale ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YIBO Ogrencileri Okul Cevresinden Ayrilmayan Sokak Kopegini Sahiplendiler

YİBO Öğrencileri Okul Çevresinden Ayrılmayan Köpeği Sahiplendiler

AKD Antalyadaki Falez Aydinlatma Projesinin Iptalini Istedi

AKD, Antalya’daki Falez Aydınlatma Projesinin İptalini İstedi