in

Artvin’de Kışın Ölüme Terk Edilen Atlar

Artvin’de sokaklarda bir başlarına dolaşan atlar yiyecek bulamazken, havaların soğumasıyla da donma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor.

Artvin-Borçka Cankurtaran mevkiinde ve Borçka ilçesindeki Karşı köyde başıboş dolaşan atlar yürekleri sızlatıyor.  Bazılarının Gürcistan’dan sınırı geçerek geldiği tahmin edilen atlar, özellikle Muratlı ve Karşı köylerinde havaların soğumasıyla donma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Gürcistan-Türkiye sınırını ikiye bölen Çoruh Nehri’nin yaz aylarında sularının çekilmesiyle sınırı rahatlıkla geçerek Artvin’e gelen  atlar, gece boyu yağmur altında güçlükle ilerleyerek görenlerin yüreklerini sızlatıyor.

Artvin’de Kışın Ölüme Terk Edilen Atlar 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bölgede çobanlık yapan köylüler, çoğu kez Gürcistan’dan Türkiye’ye at, köpek ve ineklerin geçtiğine tanık olduklarını söylediler. Köylüler, çay toplama zamanı ve yaz aylarında farklı ürünlerin taşınmasında kullanılan atların kış aylarında bakımı masraflı olduğundan yeniden sokağa salındığını ifade ettiler.

Artvin’de Kışın Ölüme Terk Edilen Atlar 1
Yoldan geçen sürücüler ise, “Bu bir vicdansızlıktır, yazık hayvana kış aylarında işe yaramaz diye başıboş salınıyor ve yoldan geçen sürücülere kazaya davetiye çıkarıyor” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kandıra Sahilindeki Köpekler için Mama Yardımı Bekliyorlar öç

Kandıra Sahilindeki Köpekler için Mama Yardımı Bekliyorlar

Karşılarına Çıkan Teknede Keyif Yapan Dev Deniz Aslanlarıö.

Karşılarına Çıkan Teknede Keyif Yapan Dev Deniz Aslanları