in

Artık Şehirlerarası Otobüslerde Evcil Hayvanımız ile Seyahat Edebileceğiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde yapılan değişiklik hayvan hakkı savuncularını sevindirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yürürlükte yapılan değişiklik evcil hayvan sahiplerini sevdindir.  Son düzenlemeyle, yolcular artık hayvanları ile seyahat edebilecek

Yapılan düzenlemeyle, aşı karneli kedi, köpek (tehlike arz edenler hariç) ve kuş (saka, muhabbet kuşu veya kanarya) gibi evcil hayvanlar, özel kafesleri kilitli olmak şartıyla bagaj taşımaya mahsus bölümün dışında hayvan sahibi yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde de taşınabilecek. Gerekli hallerde, yolcu alınmaksızın evcil hayvanların aracın içinde taşınabileceği özel sefer düzenlenebilecek.

Daha önceki yönetmelikte, özel kafeslerinde kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanların bagaj taşımaya mahsus bölümlerde taşınıyordu. Bagaj bölümlerinde taşınan birçok hayvan yolculuğu sağ tamamlayamıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öğretmenr.

Sokak Hayvanları için Tekrar Çalışmaya Başlayan Güldeniz Öğretmen

Boks Makinesinden Esinlenerek Sokak Hayvanları için Mamamatik Yaptıöç

Boks Makinesinden Esinlenerek Sokak Hayvanları için Mamamatik Yaptı