in

Artık Hayvanların MR’ı da Güvenle Çekilebilecek

Veteriner hekim Murat İlgün, hayvanlar için MR merkezi olmadığını gördü ve hayvanların MR’ları sağlıksız koşullarda çekilmesin diye Türkiye’nin ilk ve tek Veteriner MR Merkezi’ni kurdu.

mr-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Evcil hayvanların gece ya da kaçak yöntemlerle MR’larının çekilmesi çilesi sona erdi. Veteriner hekim Murat İlgün, 1 ay önce İstanbul Zeytinburnu’nda evcil hayvanlar için MR merkezi kurdu. MR merkezi, 3 veteriner hekim, toplam 12 personelle 24 saat hizmet veren kliniğin içinde yer alacak. Merkezde İlgün’ün yanı sıra veteriner hekim Eyüp Demir de görev alacak.

Türkiye’de İlk ve Tek

Türkiye’nin tek Veteriner MR Merkezi’nin kurucusu Murat İlgün, “Bu merkezle birlikte can dostlarımıza da tıpkı insanlarda olduğu gibi hızlı teşhis ve erken tedavi yöntemi uygulanacak. Böylece daha iyi sonuç alıp, daha doğru teşhislerle can dostlarımızın tedavisini yapacağız. Pek çok hastalığın tanısında bize ışık tutacak MR çekimleri sayesinde, can dostlarımızın hem ömürlerine hem de yaşam standartlarına katkı sağlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

İllegal Yönteme Karşı

Sağlıksız ortamlardaki MR işkencesine de son verdiklerini belirten İlgün, “Hayvanseverler hasta hayvanlarının MR’larını çektirmek için illegal yollara başvurmak zorunda kalıyordu. Gayri yasal olarak yapılan çekimler, istenmeyen sonuçlar doğuruyordu. Aslında bir teşhis yöntemi olan MR can dostlarımız için büyük bir risk haline gelmişti. Biz bu sıkıntı ve riskleri ortadan kaldırmış olduk” dedi.

Veteriner Demir ise bugüne kadar 90 evcil hayvanın MR’ının çekildiğini bildirdi. Merkezin bulunduğu klinikte şu an MR, aşı ugulaması, röntgen ünitesi, ultrasonografi, mikroçip uygulaması, lazer terapisi, EKG, diş ünitesi, optopedik operasyonlar, yumuşak doku, göz, kulak operasyonlarının yanı sıra yatar hasta ve pansiyon, kuaför hizmetleri de veriliyor.

Kaynak: Sabah Gazetesi

Yorum

Yorum Ekle
  1. HABER YAPIYORSUNUZ KLINIGIN ISMINI SOYLEMIYORSUNUZ!!!!!! ISMI NEDIR CINSI NEDIR NEREDEDIR BUNLARI DA YAZSANIZA!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorlukları Aşıp Veteriner Oldu ama Kanunu Aşamadı ajanimo

Zorlukları Aşıp Veteriner Oldu ama Kanunu Aşamadı

Özdeş Hatların Tekrarlanmasıyla Oluşan Hayvan İllüstrasyonları Ajanimo 1 1

Özdeş Hatların Tekrarlanmasıyla Oluşan Hayvan İllüstrasyonları