in

Arnavutköy’deki Ölüm Evinde Tutulan Köpekler Polislerin Gözü Önünde Çalındı!

Bahçesinde onlarca ölü köpeğin bulunduğu evde bağlı duran köpekler, evin önünde nöbet tutan polislerin ve hayvanseverlerin olmasına rağmen evden kaçırıldı.

Bahçesinde onlarca ölü köpeğin bulunduğu evde bağlı duran köpekler, evin önünde nöbet tutan polislerin ve hayvanseverlerin olmasına rağmen evden kaçırıldı. Geçtiğimiz gün Arnavutköy’de ihbar üzerine gidilen evin bahçesinde onlarca ölü köpek, içerisinde de birçok bağlı köpek bulunmuştu. Sohayko gönüllüleri içerdeki köpeklerin alınması ve bahçede bulunan ölü köpekler ile ilgili soruşturma başlatılması için kaymakamlığa başvuruda bulundular. Kaymakamlık içeride bağlı bulunan ve sağlık durumu kötü olan köpeklerin evden çıkarılması için izin verdi. Ancak Sohayko yetkilileri aldıkları izin ile beraber olay yerine gittiğinde polislerin engeli ile karşılaştı. Polis ekipleri kaymakamlığın izninin metruk ev için geçerli olduğunu, evin sahipli bir ev olduğu gerekçesi ile gönüllülerin evin içerisindeki köpekleri almasına izin vermedi.  Ahırda tutulan 3 köpeği kurtarabilen gönüllüler kaymakamlık iznine rağmen evin içerisindeki ve evin diğer bölümündeki canları kurtaramadı.

“Ev, Çevik Kuvvet Polisine Ait”

Bahçesinde onlarca ölü köpeğin bulunduğu içerisinde birçok sağlıksız cins köpeğin tutulduğu evin bir çevik kuvvet polisine ait olduğu iddia edildi. Olay yerine gelen ev sahibi çevik kuvvet polisinin “Köpeklerden biri benim diğerlerini bilmiyorum anahtar burada duruyor” dediği iddia edildi. Kaymakamlığın izni olmasına rağmen köpekleri içeriden alamayan yetkililer, sağlık durumu kötü olan hayvanların doyurulması için polislerle anlaşma sağlayarak içeri girdi. Gönüllülerin içeri girmesi ile içerideki hayvanların oldukça sağlıksız ve aç olduğu görüldü.

“Hayvanlar Kaçırıldı”

Gönüllüler, kaymakamlık kararına rağmen evden çıkarılamayan köpekler için ilçe tarım ve hayvancılık müdürlüğü yetkililerine tutanak tutturdu. Tutulan tutanağı savcılığa götüren gönüllüler döndüklerinde köpeklerin evden kaçırıldığını öğrendi. Olay yerinde, polis ekipleri, hayvan dernekleri, tarım ve hayvancılık müdürlüğü ekipleri, belediye ekipleri bulunmasına rağmen içeride bulunan 4 köpek kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldı.

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Arnavutköy’de Ölüm Evi: Evde Tutsak Bahçede Ölü Onlarca Köpek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dağ keçisi 1

Dağ keçileri avcılara satılıyor!

giresunonn

Kameralara Yansıyan Merhamet: Üşüyen Köpeğe Montunu Verdi