in

Armutlu Belediyesi’yle İlgili Korkunç İddia: 6 Aylık Erkek Kediye Dişi Kedi Operasyonu Yapıldı, Kedi Hayatını Kaybetti

Bir raporla ortaya çıkan korkunç kısırlaştırma. Erkek kediye dişi kedi kısırlaştırma operasyonu yapıldı. Kedinin rahmi diye böbreklere giden idrar kanalı kesildi. Bu korkunç olayın, Yalova Armutlu Belediyesi’nin Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon merkezi veteriner hekimi R.B.T. tarafından yapıldığı iddia edildi.

Olay, Yalova’nın Armutlu ilçesinde meydana geldi. İstanbul’da faaliyet gösteren ATA veteriner kliniğinin raporu ile ortaya çıkan korkunç olayın Armutlu Belediyesi Kısırlaştırma ve rehabilitasyon Merkezi’nde yaşandığı iddia edildi.  Sokağındaki kedilere bakan bir vatandaş, 6 aylık ve dişi sandığı bir kediyi kısırlaştırmak için Armutlu Belediyesi’ne götürdü. Veteriner hekimin 6 aylık erkek kediyi yaptığı kontroller sonrasında dişi zannetmesi üzerine veteriner hekimin yaptığı sözde kısırlaştırma operasyonu sonucu hayatını kaybettiği iddia edildi. Dişi kedilerin kısırlaştırma operasyonunda yumurtalıklar alınarak kısırlaştırma işlemi yapılırken, erkek kedilerde ise testisler alınarak kısırlaştırma yapılıyor. Ancak hayatını kaybeden bu erkek kedinin idrar kesesi ve böbrekleri birbirine bağlayan üreter (idrar borusu) kesilirken testilerine ise dokunulmamış. İddiaya göre, Armutlu Belediyesi’nin Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülen kediye, görevli veteriner hekim R.B.T’nin yaptığı tetkikler sonrasında kedinin dişi olduğu kanısına varıldı. Yine iddialara göre bunun sonucunda kısırlaştırma işlemi yapması, kediyi hayattan koparttı. Kliniğe kedisini götüren kişi, kediyi dişi sandığını ama yine de veteriner hekimin kontrol etmesini belirttiği öğrenildi.

Armutlu Belediyesiyle Ilgili Korkunc Iddia 6 Aylik Erkek Kediye Disi Kedi Operasyonu Yapildi Kedi Hayatini Kaybetti 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yumurtalığının ve Rahminin Alındığı Söylendi

Kedinin kliniğe götürüldüğü gün, bir yumurtalığını ve rahmini aldığını iddia eden veteriner hekim R.B.T. hastanın 15 gün sonra tekrar getirilmesini ve diğer yumurtalığının o zaman alınacağını söyledi. 15 gün sonra tekrar kısırlaştırma ve rehabilitasyon merkezine götürülen kedinin olmayan yumurtalıkları bir kez daha alındı. Yanlış müdahaleye maruz kaldığı düşünülen kedinin, eve götürüldüğünde mama ve su tüketmediği ayrıca karnının da şiştiği fark edildi. Bunun sonucunda kedi, tekrar belediye kliniğine götürüldü fakat sadece serum takılarak eve gönderildi. Eve döndüğünde tekrar rahatsızlanan kedi, bu sefer Yalova’daki özel bir kliniğe götürüldü ve tüm gerçekler burada ortaya çıktı.

Armutlu Belediyesiyle Ilgili Korkunc Iddia 6 Aylik Erkek Kediye Disi Kedi Operasyonu Yapildi Kedi Hayatini Kaybetti 1

Erkek Kedi Dişiymiş Gibi Kısırlaştırılmaya Çalışıldı

Yalova’daki özel bir klinikte ilk müdahalesi yapılan kedinin burada dişi değil erkek olduğu ortaya çıktı. Hemen İstanbul’a nakil olması gereken kedi, acilen İstanbul’da bulunan Ata Veteriner Kliniğine nakledildi.

Armutlu Belediyesiyle Ilgili Korkunc Iddia 6 Aylik Erkek Kediye Disi Kedi Operasyonu Yapildi Kedi Hayatini Kaybetti 3 1

Yapılan Tüm Müdahalelere Rağmen Kedi Kurtarılamadı

İstanbul’da bulunan Ata Veteriner Kliniği’ne getirilen yanlış tedavi mağduru kedi burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ata Veteriner hekimlerinin yaptığı muayenede kedinin idrar borusunun kesildiği fark edildi.  Ata Veteriner Kliniği‘nin konuyla ilgili dikkat çeken raporu şu şekilde: ”Hastamız 04.03.2021 Saat 19:00 sularında kliniğimize acil vaka olarak getirilmiştir, ilk muayenede asidez tablosu, dehidrasyon ve depresyon teşhis edildi. Batından yapılan iğne asprasyonuyla yoğun miktarda kan içeren idrar aspire edildi. 200 ml civarında sıvı alınmasına rağmen batın hala sıvı ile doluydu. 1 numara erkek kedi sondası ile kedi sondalandı. Sonda sonuna kadar gitmesine rağmen idrar alınamadı. Sondanın karın boşluğuna girdiği düşüncesi hasıl oldu. Batın da medial hatta 5 ile 7 cm uzunluğunda dikişli ensisyonu yarası fark edildi. Hasta sahibinin verdiği bilgiye göre, hayvanın dişi olduğu düşünülerek kısırlaştırıldığı ama kısırlaştırılmanın yarım kaldığı söylenerek 15 gün sonra tekrar kısırlaştırıldığı öğrenildi. 01.03.2021’de ikinci operasyonun yapıldığı bilgisi alındı. Hasta sahibine gerekli bilgiler verilerek laporoskopi operasyonuna girildi. Hasta entübe edildi, karına girildi 300 mi civarında serbest sıvı boşaltıldı, her iki üreterin böbrek girişinden ligatüre edildiği fark edildi. Her iki üreterin idrar kesesi girişinden de kesildiği tespit edildi. Sonuç olarak her iki üreterin bir bütün olarak alındığı tespit edildi. Yapılan kan tetkiklerin de yüksek üremiye rastlandı. BUN mg-dl değeri 130’un üzerinde. CREATİNİN 3.4 mg-dl ölçüldü. Batın usulüne uygun olarak kapatılıp bir dren ile 1 milim çapında bir açıklık bırakıldı hasta yaşar halde yoğun bakım küvezine alındı. Hastamız 05.03.2021 saat 11:00 sularında ex oldu.” Ata Veteriner Kliniğinin yaptığı bu açıklamadan sonra hem Ata Veteriner Kliniğiyle hem de yanlış operasyon yaptığı iddia edilen veteriner hekim R.B.T. ile görüşme taleplerimiz olumsuz sonuçlanmıştır.

Armutlu Belediyesiyle Ilgili Korkunc Iddia 6 Aylik Erkek Kediye Disi Kedi Operasyonu Yapildi Kedi Hayatini Kaybetti 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arabanin altindaki kediler

Aracın Motoruna Sıkışıp Orada Yavrulayan Kediyi Kurtardı

Her Sabah Once Guvercinleri Yemliyor Sonra Ise Gidiyor..

Her Sabah Önce Güvercinleri Yemliyor Sonra İşe Gidiyor